15:50 | 29 ноември 2014
Обновен: 15:37 | 3 май 2024

"Смърфовете" оцеляха срещу "Морето"

Капитанът Кирил Котев сменен в началото на мача заради контузия

Локомотив (Пловдив) и Черно море завършиха при 1:1 в мач 17-ия кръг на "А" група.

В първите минути варненци трябваше да извършат принудителна смяна. Кирил Котев се сблъска с вратаря на домакините Йордан Господинов и след лекарската намеса се оказа, че бранителят трябва да напусне игра със съмнение за счупен нос. След половин час игра моряците можеха да открият резултата, когато Миро Манолов стреля добре, но Господинов спаси.
В 38-ата минута домакините откриха резултата. Карагерен бе изведен сам срещу вратаря, но вместо да стреля, подаде към Мартин Камбуров и той вкара без проблем на празна врата - 1:0 за Локо.

Втората част започна със сериозен пропуск на Черно море. Симеон Райков финтира пропивников бранител, но след това вместо във вратата изпрати топката в аут.В 49-ата минута Георги Божилов опита да изненада Господинов от сериозна дистанция, но стражът на смърфовете спаси.

В 71-ата минута двата отбора си размениха по едно чисто положение. Първо Якимов стреля от 6-7 метра в ръцете на Пиргов. Последва шут на вратаря напред, който намери Божилов, но футболистът на варненци шутира над вратата.

Само три минути по-късно Бургхард като по чудо не изравни, стреляйки с глава от три метра, но Данчо Господинов някк спаси. Секунди по-късно страхотен шут на Симеон Райков нацели напречната греда.

Така се стигна до 80-ата минута, в която Черно море изравни. Венков проби и центрира отляво към Курьор, който без проблем реализира. При тази ситуация домакините имаха претенции за фаул в атака.

Последваха два опасни удара за Черно море. Първо Райков би над вратата, а в 84-ата минута шут на Курьор попадна в ръцете на Господинов.

В 93-ата минута моряците бяха близо да отнесат във Варна и трите точки, но Живко Петков не успя да преодолее Йордан Господинов и в крайна сметка мачът приключи при 1:1.

Домакините и агитката на "Лаута" се държаха гаменски по време на мача. Централният защитник на Локо Деян Молдованов (той напусна терена през първото полувреме) след мача нахлу на терена и потърси сметка от главния арбитър Станислав Ставров. За това си действие футболистът бе декориран в червено, което означава автоматически, че пропуска дербито с Ботев в турнира за Купата на България.

Локомотив (Пд) – Черно море 1:1

Голмайстори: Камбуров (38); Курьор (80)

Локо: Господинов, Дяков, Молдованов (40 – Парино), Грънчов, Филипов, Сандански, Траянов, Карагарен, Наков (62 – Вълчев), Якимов (82 – Дани Кики), Камбуров

Черно море: Пиргов, Станчев, Котев (24 – Ж. Атанасов), Венков, Паланков, Стенио, Буркхард, Райков, Божилов (88 – Ж. Петков), Коконов (61 – Курьор), Манолов

Съдия: Станислав Ставров

Жълти картони: Карагарен; Стенио