15:49 | 29 ноември 2014
Обновен: 16:50 | 3 май 2024

"Соколите" пак победиха в Б група

Варненци нямаха проблеми срещу "Верея"

Спартак 1918 победи с 2:1 Верея в двубоя от 15-ия кръг на "Б" група. Това бе втори успех на варненци, които вече имат 6 т., но продължават да са последни в класирането на втория ешелон.

Гостите имаха преимущество в първите минути. Във 2-ата минута варненци трябваше да избиват топката на метър от голлинията. В 4-ата пък бившият нацинал Живко Желев удари греда от пряк свободен удар, а в последвалото разбъркване спартаковци пак изчистиха от голлинията.
В 19-ата минута при центриране от корнер вратарят не успя да хване топката и рожденникът днес Кристиян Калудов на празна врата от малкото наказателно поле с глава вкара за 1:0. В 29-ата минута Яшар от Верея получи топката в наказателното поле на домакините, но ударът му бе спасен от вратаря. В 37-ата минута Радомир Тодоров от варненци стреля над вратата от пряк свободен удар.

В 80-ата минута Спартак 1918 поведе с 2:0. След много хубаво центриране на Славомир Събков Николай Чипев засече топката и я прати в мрежата. В 83-ата минтута Събков събори Илиев в наказателното поле, Таско Тасков отсъди дузпа и Живко Желев вкара с бомбен удар за 2:1. Гостите опитаха да стигнат до равенство, но не успяха да вкарат втори гол.

Спартак 1918 – Верея 2:1

Голмайстори: Калудов (19), Чипев (80); Желев (83д)

Спартак: Ф. Димитров, Маринчев, Донев, Калудов, Тодоров, Събков, Кр. Илиев, Чипев (90 – Ст. Димитров), Яначков, Пл. Иванов (72 – Стефанов), Радулович (86 – Малчев)

Верея: Ел Каруби, Али, Костов (46 – Ив. Илиев), Желев, Радев, Митев, Идризов, Яшар, Костов, Ботев, Нанизаямо (57 – Абделкабуз)

Съдия: Таско Тасков