"Литекс" измъкна точка на "Герена"

Сините не успяха да победят въпреки многото голови положения

По материала работи: Ставри Таргов
Снимка Sportal.bg

Отборите на "Левски" и "Литекс" завършиха 2:2 в дербито на 17-ия кръг в "А" група. Точен за гостите бе Кристиян Малинов в 8-ата минута, а Домовчийски изравни в 28-ата минута, след което Аниете се разписа в 44-ата минута. Резервата Кирил Десподов изравни в 66-ата минута. Двата тима и публиката на "Георги Аспарухов" почетоха паметта на д-р Жан Филипов с едноминутно мълчание, който вчера почина след над 40 години вярна служба на "сините". Още при първата си атака гостите поведоха. Малинов изпревари Крумов и от няколко метра прати топката в мрежата на Пламен Илиев след центриране отдясно. В 21-ата минута Винисиус Баривиейра спаси със сетни сили удар на Антонио Аниете в ъглов удар. Секунди по-късно Георги Сърмов се контузи при опит да стреля във вратата на гостите и бе заменен от Божидар Краев в 25-ата минута. Гол на Домовчийски бе отменен поради засада, а в 28-ата минута резултата стана 1:1. Този пъти попадението на Домовчийски бе редовно след хубав пробив на Аниете. Домакините продължиха да натискат, но няколко удара на Аниете излязоха в аут. "Сините" все пак стигнаха до пълен обрат, след като Роман Прохазка проби отдясно и намери Аниете. Испанецът спря топката и след това я прати в мрежата от няколко метра. На почивката Красимир Балъков замени Илия Миланов с Румен Руменов, но Левски продължи да бъде по-активния тим. Кирил Десподов смени Петрус Бумал и младока създаде веднага опасност в 58-ата минута пред Пламен Илиев. В 60-ата минута Домовчийски пропусна да вкара трети гол след грешка на Страхил Попов и останал очи в очи с Винисиус Баривиейра. Последваха няколко добри минути за столичани, които допуснаха страхотна грешка при ъглов удар в тяхна ползва и Литекс със светкавична контраатака изравни.

До края на мача сините имаха няколко много добри възможности за отбелязване на гол, но ги пропиляха.