14:19 | 6 декември 2014
Обновен: 00:58 | 16 май 2024

"Сините" капитулираха на стадион "Тича" (+СНИМКИ)

2 червени картона в дербито, спестиха дузпа за "Черно море"

Черно море и Левски завършиха при резултат 1:0 срещата от 18-ия кръг на стадион "Тича" във Варна. Попадението отбеляза Матиас Курьор в 43-ата минута.

Още в 80-ата секунда Кирил Котев пропусна да вкара за домакините. Капитанът на "моряците" се възползва от груба грешка на Пламен Илиев, но от три метра на празна врата стреля над гредата. В 9-ата минута отново Илиев сгреши, но този път Марчин Бургхард от малък ъгъл не успя да се разпише.На много тежкия терен играчите на Никола Спасов се ориентираха по-добре и водят играта.

Гол на Котев поради засада бе отменен в 29-ата минута. Две по-късно отново той имаше възможност, но поведе топката с ръка и бе отсъдено нарушение.

Три минути по-късно Михаил Венков проби през Краев и Пламен Крумов, след което центрира и намери непокрития Матиас Курьор, който стреля от воле. Топката рикошира в Михи Орачев, който пък го бе изпуснал и коженото кълбо излъга Илиев за 1:0. Това бе негов четвърти гол за сезона в 11 мача.

Голмайсторът в срещата бе заменен от Иван Коконов в 60-ата минута. Георги Божилов бе близо до гол, но този път Илиев изби в ъглов удар в 68-ата минута.

В 75-ата минута Амари се контузи и на негово място влезе Антон Огнянов, а Живко Петков замени Божилов. Именно Огнянов пропусна да изравни в 78-ата минута, след като Стефан Станчев парира удара му. Секунзи по-късно Огнянов отново сбърка, но този път стреля над вратата отново от отлична позиция.

Двата тима доиграха срещата с по 10 футболисти. В добавеното време съдията подмина чиста дузпа за "Черно море" след игра с ръка в нападателното поле.

"Черно море" - "Левски" 1:0

Матиас (43)

Черно море: Илко Пиргов, Кирил Котев, Стефан Станчев, Михаил Венков, Тодор Паланков, Стенио, Георги Божилов (77 - Живко Петков), Марчин Бургхард, Мирослав Манолов, Симеон Райков (82 - Живко Атанасов), Матиас Курьор (60 - Иван Коконов)

Левски: Пламен Илиев, Аймен Белаид, Мики Орачев, Борислав Стойчев, Мигел Бедоя (77 - Антон Огнянов), Луис Педро (55 - Валери Домовчийски), Роман Прохазка, Божидар Краев (46 - Амари), Пламен Димов, Антонио Аниете, Пламен Крумов

Съдия: Георги Йорданов

Червени картони: Марчин; Аниете

Жълти картони: Марчин, Манолов, Котев, Станчев; Педро, Крумов, Бедоя, Димов, Орачев, Аниете, Огнянов