19:33 | 6 декември 2014
Обновен: 21:48 | 18 май 2024

Младшата възраст на "моряците" завърши сезона със загуба

Варненци бяха победени от столичния ДИТ с 3:1

В най-интересната среща от 22-ия кръг на Елитната ни футболна група до 17 г юношите младша възраст на Черно море загубиха гостуването си на лидера в класирането ДИТ Спорт с 1:3. Столичани поведоха още в 4-ата мин след точно изпълнена дузпа от Георги Русев. Варненци реагираха веднага и в 22 мин принудиха домакините да чистят топката от голлинията, след удар на Христо Илиев. В 30-ата топреализаторът Валентин Йосков излезе сам срещу стража на домакините , но прехвърли и него и вратата. 2-ото полувреме започна с натиск на ДИТ, но добре се справи вратаря на варненци Иван Дюлгеров. В 56-ата мин обаче и той капитулира след шут на Аспарух Смилков. Тук моряците тръгнаха ва банк напред и последваха пропуски на Йосков и капитана Валери Христов. Все пак 5 мин преди края Йосков отбеляза дежурното си попадение и върна интригата в мача. В продължението обаче черноморци бяха наказани за 3-и път от Георги Недялков.След края на двубоя наставникът на варненци Калоян Георгиев заяви, че има претенции за две неотсъдени дузпи преди почивката и при 1:2 при единоборство в края на срещата. ДИТ ще зимуват като есенни първенци с актив от 51 т, а с 42 пункта Черно море заема 7-ата позиция.

Черно море 17:Иван Дюлгеров,Валери Христов,Цанко Иванов,
Марин Сираков,Христо Илиев,Костадин Димитров/Владислав Данчев/,Николай Богданов,Румен Касабов/Слави Славов/, Валентин Йосков,Кристиян Събев,Светослав Павлов.