Обновен: 00:04 | 28 април 2024

Световна шампионка взе приза за №1 на ноември

Плувният клуб "Астери" заслужи 2 награди

По материала работи: Борис Проданов

Фаня Бориславова беше определена за Спортист №1 на Варна за ноември. Тя е състезателка по кикбокс на клуб „Джет“ и стана шампионка от световното първенство по бойни изкуства в Италия, девойки старша възраст - лоу кик 60 кг. Личен треньор на състезателката е Виктор Великов.

Триумф постигна плувен клуб „Астери”. В надпреварата за отбор №1 на ноември представителите на този клуб станаха първи. Василики Кадоглу, състезателка на КПС „Астери“, пък спечели приза за №1 на варненското Спортно училище „Г. Бенковски”. Гергана Василева е треньор в клуба и майка на Василики.

Победител в онлайн анкетата „Спортист на Варна“ стана Теодор Христов (кикбокс) - 54,9 %. Той е състезател на СК „Боил“ с треньор Краси Кирилов. Теодор спечели златен медал на кик-лайт и сребро на лайт-контакт на държавното за момчета 13 - 14 г.