Обновен: 16:49 | 7 май 2024

Двама варненци с националия отбор на Европейското по гимнастика

По материала работи: Пламен Янков

Божидар Златанов. Снимка Пламен Гутинов, АРХИВ

Двама варненци са включени в състава на България за Европейското първенство по спортна гимнастика, което започва на 8 август в Глазгоу. Божидар Златанов попадна в селекцията при младежите, а заедно с него за шотландкия град ще пътува и личният му треньор Сергей Стоянов. Останалите български представители в тази възрастова група са  Мартин Мишев, Владимир Хантов, Теодор Трифонов и Георги Иванов, както й треньорът Дмитрий Николов.

При мъжете на Европейското първенство по спортна гимнастика България ще бъде представена от Йордан Александров и Димитър Димитров с треньор Милко Танкушев.

Божидар Златанов заслужи мястото си в националния отбор със силни изяви през тази година. 16-годишният гимнастик спечели 5 медала и от престижен международен турнир в Берлин. На домашната купа България във Варна той завоюва 5 златни и два сребърни медала. Божидар беше безкомпромисен и на държавното първенство в София, където заслужи 6 златни и 1 сребърен медал.