17:47 | 1 септември 2018
Обновен: 11:43 | 25 април 2024

Националката Петя Борисова спечели приза „Царица Маргарита” при жените

В многобоя със съчетания на обръч, топка, бухалки и лента се представиха 8 състезателки от Черна гора, Индия, Норвегия, Германия и България

Националката Петя Борисова спечели приза „Царица Маргарита” при жените в 26-ото издание на международния турнир по художествена гимнастика във Варна. В многобоя със съчетания на обръч, топка, бухалки и лента се представиха 8 състезателки от Черна гора, Индия, Норвегия, Германия и България, а Петя оглави крайното класиране с резултат 64,00. Композициите й, които се отличаваха с висок коефициент на трудност и бяха максимално точно изпълнени, заслужиха овациите на публиката и силните оценки на журито. В призовата тройка след нея се подредиха Марина Иванова от „Тракия”, Пд, със сбор 54,550 и Каролине Венберг от Норвегия с резултат 51,300.

Спортните журналисти избраха Петя Борисова и за Мис турнир при състезателките. Титлата Мис съдия стана притежание на Мария Калангерова от Бургас.

В двете паралелни състезания на турнира участват 200 гимнастички от 12 държави. Утре надпреварата продължава с финали на отделните уреди.