09:58 | 7 януари 2015
Обновен: 12:15 | 25 април 2024

Гришо стартира с инфарктен успех в Aвстралия

Хасковлията надви много трудно французина Жереми Шарди, като му се наложи да спасява два мачбола

По материала работи: Златина Добрева

Първата ракета на българския тенис Григор Димитров успя да стартира годината успешно и на сингъл, след като победи 31-ия в света французин Жереми Шарди след 3:6, 6:4, 7:6 (8). Това стана в мач от втория кръг на турнира в Бризбейн, Австралия.
Почетният гражданин на Варна бе фаворит в мача, но въпреки това изпита доста сериозни трудности, докато стигне до крайната победа над своя опонент.
Първият сет премина с колеблива игра на българина и след два пробива на Шарди завърши 6:3 в полза на французина. Вторият започна добре за Григор и той достигна до шанс за пробие още в първия гейм, но Шарди спаси опасността да загуби подаването си с ас, коментира gol.bg. Двамата си взимаха подаванията в следващите геймове, като Григор спаси точка за пробив при 3:4, която се явяваше като скрит мачбол пред французина.
В следващия гейм нашето момче най-после проби, след като стигна до цели четири шанса за пробив. В най-важния си гейм от втория сет Григор спаси две точки за връщане на пробива след хубав начален удар и прати мача в трети сет.
Третият сет бе изпълнен с инфарктни моменти като всеки взимаше подаванията си. Мачът в крайна сметка се реши след тайбрек в който Гришата стигна до много комфортен аванс от 4:1 след два минипробива над съперника си.
След това обаче българинът допусна неговият противник да направи четири поредни точки. Гришата загуби и двете си подавания, а освен това Шарди си взе двете точки на свой сервис.
Спадът на Гришо продължи и той допусна трети пореден минипробив и така французинът достигна до два мачбола. По всичко изглеждаше, че Шарди ще довърши неубедителния Григор, но нашето момче спаси и двата мачбола.
Toва като, че ли срина неговия противник, който направи двойна грешка и така българинът достигна до мачбол и шанс да спечели мача на свой сервис. Въпреки това обаче Димитров пропиля възможността, тъй като първият началният удар не му се получи особено добре и при разиграването бе надигран от французина.
С хубав първи удар обаче Гришата достигна до нов мачбол - втори за него. Той обаче бе спасен от французина, който след перфектно разиграване разходи Димитров по целия корт и без проблем взе точката.
Последва обаче много груба грешка на Шарди, който изкара топката в аут и така Гришо получи трети мачбол - този път на негов сервис. Българинът не сгреши при третия си опит и спечели срещата.