Обновен: 12:18 | 25 април 2024

“Моряците” с нова победа в Русия

Националите спечелиха с 2:0 срещу "Литва"

По материала работи: Борис Проданов

България спечели с 2:0 срещу Литва на международния турнир за юноши (родени 1997 година) Валентин Гранаткин. Българите играят за разпределени на местата от 7-о до 12-о в турнира, в който участват 18 състава.

В състава са бранителите на “Черно море” Георги Гушлев и Стефан Иванов, нападателят Николай Минков и халфът Емил Илиев досага играха във всички мачове на “лъвчетата”. В този сблъсък Гушлев, Минков и Илиев влязоха като титуляри, а Иванов – веднага след почивката.

След нулево първо полувреме българите наложиха надмощието сив края на мача и стигнаха до победата с голове на Рангел Игнатов от “Ботев” (Пловдив) в 80-ата минута и на капитана Александър Георгиев (“Литекс”) в 87-ата. Неуморимият ляв бек Димитър Буров (“Левски”) получи лека травма в прасеца и трябваше да напусне терена след едно полувреме игра. За радост на селекционера Александър Георгиев обаче Буров ще бъде на разположение за следващите мачове.

"Вкарахме два гола, а можеше и повече. Един мач продължава до последния съдийски сигнал. Желаехме победата, настойчиво я искахме, целият отбор. Помогнаха и сполучливите замени, които подсилиха отбора и му вдъхнаха увереност", заяви Георгиев.

Българите играят в четвъртък от 11 ч. срещу Латвия поредната си среща от турнира, след която ще стане ясно за коя позиция в крайното класиране ще спорят.