13:33 | 9 януари 2015
Обновен: 02:12 | 29 април 2024

Барса си го изкара на "Елче" за Купата на краля

Замесените в скандали Лео Меси и Неймар поведоха "каталунците" към разгормния успех с 5:0

Изстрадалата и раздирана от скандали в последно време Барселона си изкара натрупания гняв, а злата участ да застане на пътя на „каталунците“ се падна на Елче. Тима на Луис Енрике помете гостите с 5-0 в първи мач от 1/8 финалите в турнира за Купата на краля в Испания и на практика си осигури класиране в следващия етап. Напук на всички писания за криза и разногласия между играчи и треньор, футболистите на Барса показаха страхотен синхрон и скриха топката на съперника си. В 35-ата минута Неймар завърши отлична триходова комбинация и откри за Барса, а пет минути по-късно Луис Суарес удвои, след асистенция на грешника от мача с Реал Сосиедад Жорди Алба. В края на първата част Лео Меси покачи на 3-0 от дузпа, а след почивката аржентинската звезда асистира за останалите две попадения за домакините, реализирани от Алба и Неймар в рамките на само 3 минути. (56' и 59'). Четвъртфиналите вече докосва и отбора на Севиля, който спечели с 2-1 първата битка за Андалусия от осминафиналите срещу домакина Гранада. Въпреки, че бяха без някои основни играчи, гостите диктуваха темпото на "Лос Карменес", а първия гол отбеляза Делоуфеу в 32-ата минута. Гамейро покачи на 2-0, след точна добавка в 53-ата минута, а в края на мача леко отпускане в защитата на Севиля позволи на домакините да стигнат до почетен гол с автор Бангура, който с мощен снаряд за малко да скъса мрежата.