08:38 | 16 януари 2015
Обновен: 21:42 | 18 май 2024

“Лъвовете” с първа плячка по пътя към Евро 2016

България победи Гибралтар с 3:1 и е на прага на класирането в следващия етап

Българските национали по футзал постигнаха първа победа в квалификациите за Евро 2016. Снощи „лъвовете” подчиниха с 3:1 аутсайдера Гибралтар и шансовете им за продължаване напред се увеличиха неимоверно. За това помогна и успеха на Дания с 4:0 над считания за фаворит тим на Гърция, с който нашите ще премерят сили утре. В момента датчани и българи делят първото място в групата с 4 точки, като „червения динамит” е с по-добра голова разлика. Ако нашите победят гърците, то прекрачването на прага към втория кръг на квалификациите е почти гарантирано – ако не като първи в групата, то като отбора с най-добри показатели, завършил на второ място. В снощния мач гибралтарците опитаха да се озъбят и поведоха в резултата в 5-ата минута. Това обаче само раздразни „лъвовете”, които отговориха мигновено с изравнителен гол на топреализатора Даниел Димов, а до почивката Георги Карагеоргиев препарира за втори път стража на гибралтарците. И през второто полувреме на терена имаше само един отбор – този на България. Нашите правеха показно на Гибралтар и логично стигнаха до трети гол чрез Пламен Стойков. Само малшанса и липсата на концентрация на моменти лиши „трикольорите” на Иван Стоилов и Свилен Иванов от още по-изразителна победа.