11:25 | 16 януари 2015
Обновен: 21:42 | 18 май 2024

КПС “Астери” доминира в анкетата за декември

Варненските плувци обраха всички отличия

Тотален триумф постигна КПС „Астери” в анкетата „Спортист на Варна” за месец декември`2014. Всички категории в анкетата заеха състезатели на клуба. За №1 спортист бе избрана Василики Кадоглу.

От 3 състезания тя подобри 18 национални рекорда, като спечели 4 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала.

Марибор – 6 рекорда
Ниш – 7 рекорда и 6 медала
Нови Сад – държавно първенство на Сърбия – 5 рекорда и златен медал в категория жени оупън на 40 0м съчетано плуване

Самият клуб „Астери” грабна приза за отбор на месеца. Той е с 32 медала и 25 поправки на национални рекорди.

ДОП мъже и жени – 4 златни 1 сребърен – 1 рекорд
Ниш – 26 медала – 13 рекорда
Нови Сад – 1 златен – 5 рекорда

За №1 на варненското спортно училище е избрана Георгия Кадоглу. Тя спечели 4 златни медала от ДП на 25-метров басейн – 100 и 200 м бруст, 100 и 400 м съчетано и сребро на 200 м съчетано.

В онлайн анкетата победителка стана Калина Николаева, също от „Астери”. Тя събра 47,56 %. Калина спечели 6 златни медала на турнира по плуване в Ниш и подобри 6 национални рекорда.