08:50 | 1 ноември 2020
Обновен: 04:43 | 8 май 2024

"Ливърпул" поведе колоната във Висшата лига

По материала работи: Ставри Таргов

Ливърпул оглави еднолично класирането в английската футболна Висша лига, след като победи с 2:1 като домакин Уест Хем. Шампионите са с 16 точки след седем мача и водят с три пред отбора на Евертън, който гостува днес на Нюкасъл.

Уест Хем поведе в резултата в десетата минута. Централният бранител на домакините Джо Гомес изчисти центриране с глава в тялото на непокрития Пабло Форналс, който овладя топката и я вкара зад Алисон Бекер за 1:0 в полза на "чуковете".

Ливърпул натисна съперника си през следващите минути продължи да го прави до края на срещата, защото чистите положения бяха кът при сгъстената отбрана на гостите. Две от тях обаче влязоха.

В 42-та минута Мохамед Салах реализира дузпа за нарушение на Артур Масуаку, а в 85-та Диого Жота вкара за 2:1. Португалецът, появил се в игра на мястото на Роберто Фирмино 15 минути по-рано, получи извеждащ пас от Джердан Шачири и преодоля с лекота Лукаш Фабиански с втория си пореден победен гол във Висшата лига.

Уест Хем е 13-и в класирането с осем точки, съобщава БНР.