Обновен: 03:18 | 10 май 2024

"Черно море Тича" загуби от "Балкан" във Варна

"Моряците" паднаха с 72:86

Снимка: НБЛ

"Балкан" записа втора победа след успех като гост над "Черно море Тича" във Варна със 72:86 /13:19, 24:21, 14:30, 21:16/, съобщават от Националната баскетболна лига.

Балкан поведе още в началото на първата част, но позволи на Черно море Тича да изравни при 7:7. Последваха силни минути за шампионите, които реализираха 8 поредни точки, поведоха със 17:9 и взеха първата част с 19:13.

През втората четвърт играта бе по-равностойна, но гостите не допускаха авансът им да падне под 3 точки. Балкан поведе с 9 точки при 29:20, а на почивката, след силна игра на Черно море Тича в заключителните малко повече от 2 минути, резултатът бе 40:37 за ботевградчани.

След почивката Балкан показа по-стойностна игра, възползва се от грешки на домакините и за около 4 минути успя да поведе с 14 точки при 56:42. Балкан продължи да трупа преднина, която две минути преди края на частта бе 18 точки - 66:48. Балкан взе безапелационно третата част с 30:14 и преди последната четвърт водеше с 19 точки - 70:51.

През последната четвърт шампионите не допуснаха да се случи изненада и взеха мача с 86:72.

Балкан спечели 43 срещу 26 борби. Давонта Джордан бе най-резултатен за победителите с 20 точки, а пък Димитър Димитров завърши с дабъл-дабъл - 11 точки и 10 борби.

Завърналият се в Черно море Тича Георги Боянов отново бе най-полезен за отбора си, като вкара 24 точки, спечели 8 борби, направи 4 асистенции и 4 откраднати топки.