Обновен: 11:17 | 23 април 2024

„Лудогорец” завърши годината с победа

"Орлите" надвиха „Ботев” (Пловдив) с 2:1

Кадър: Диема Спорт

Шампионът на България „Лудогорец” постигна победа с 2:1 като домакин над „Ботев” (Пловдив) в отложен мач от 13-ия кръг на efbet Лига. Това бе и последен двубой за календарната 2020 година в родния шампионат, пише gong.bg.

Головете за разградчани отбелязаха Клаудиу Кешеру от дузпа и Доминик Янков. Салиф Сисе се разписа в края, слагайки край на черната серия на гостите без гол. Попадението му обаче бе от засада, след като бе с малко зад отбраната. С този успех „орлите“ дръпнаха с 6 точки пред втория „Локомотив” (Пловдив) при равен брой изиграни срещи.

20-годишният Иван Йорданов стартира за първи път като титуляр за разградчани. Неговият дебют бе на 14 юли миналата година срещу „Царско село”. През тази кампания се включи от пейката и срещу „Тотнъм” в двата сблъсъка от Лига Европа.

„Канарчетата“ от своя страна приключват годината на 12-ата позиция с 14 точки.

В шестата минута Кирил Десподов изсипа топката в наказателното поле след пряк свободен удар, но защитата на гостите се справи с опасността.

В 10-ата минута Анисе намери в наказателното поле Десподов, който завъртя коженото кълбо с десния крак, но право в ръцете на Аргилашки.

В 18-ата минута „Лудогорец” изпълни нов корнер, отново от дясната страна. Десподов изпълни, Аргилашки боксира, а Чибота от далечно разстояние стреля, но над напречната греда. 60 секунди по-късно Янков получи пред наказателното поле, напредна и шутира, ала Аргилашки се изяви блестящо.

В 25-ата минута Клаудиу Кешеру също пробва късмета си, но от далечно разстояние и без подготовка, което прати топката безкрайно неточно.

В 39-ата минута Виктор Генев игра с ръка в наказателното поле след изстрел на Чибота и Николай Йорданов посочи бялата точка. С изпълнението се нагърби Клаудиу Кешеру, който би в горния ляв ъгъл и откри резултата.

В 45-ата минута Анисе отправи страхотен удар с десния крак, но той срещна напречната греда.

В 51-ата минута Кешеру направи ефектно спиране на коженото кълбо в наказателното поле, след което Доминик Янков нацели топката с максимална сила и простреля Аргилашки в близкия ъгъл - 2:0!

В 68-ата минута Десподов изпълни ефектен удар с гръб към вратата след подаване от фланга, но право в ръцете на Аргилашки.

2 минути след това Кирил Десподов би пряк свободен удар към десния горен ъгъл на вратата, но Аргилашки с последни усилия спаси.

Секунди по-късно Сисе получи от Шоколаров в предни позиции, изстреля се мощно напред на контраатака, направи рейд от над 50 метра и подаде към центъра на наказателното поле, където непокрития Иван Василев удари лявата греда.

В 90-ата минута „Ботев” (Пловдив) се върна в играта. Салиф Сисе вкара първи гол за "канарчетата" в последните 6 мача, след като се откъсна по страхотен начин от опеката си и прониза Илиев по диагонала. При повторенията обаче се видя, че той е бил зад отбраната.

„Лудогорец”: Пламен Илиев, Сисиньо, Георги Терзиев (к.), Кирил Десподов, Абел Анисе, Мавис Чибота, Оливие Жердом, Стефан Баджи, Клаудиу Кешеру, Доминик Янков, Иван Йорданов

Резерви: Владислав Стоянов, Елвис Ману, Светослав Дяков, Драгош Григоре, Жосуе Са, Бернард Текпетей, Димитър Митков

Старши треньор: Станислав Генчев

„Ботев” (Пловдив): Георги Аргилашки, Мите Цикарски, Виктор Генев (к.), Станислав Работов, Атанас Чернев, Димитър Пройчев, Славчо Шоколаров, Георги Трифонов, Кристиан Добрев, Димитър Тонев, Иван Василев

Резерви: Янко Георгиев, Мартин Русев, Петър Итов, Венцислав Богданов, Стефан Попов, Салиф Сисе

Старши треньор: Стефан Стоянов

Стадион: "Хювефарма Арена", Разград

Главен съдия: Николай Йорданов