Обновен: 12:13 | 27 март 2024

На приливи и отливи, със зор бихме Израел към Евроволей 2021-ва

Най-резултатен отново бе капитанът Цветан Соколов

По материала работи: Ставри Таргов

Националите по волейбол продължиха успешно пътя си към европейското първенство тази година с победа и във втория мач от квалификацията в Израел.

Момчетата на селекционера Силвано Пранди спечелиха с 3:0 (27:25, 25:16, 25:22) срещу домакините в двубой, продължил 84 мин.

Това стана с малко зор заради приливи и отливи в играта на нашите в първия и третия гейм. В тях израелците успяваха да водят в резултата в определени моменти, но във важните - тези в края, националите показаха по-голямата си класа.

В последната част обратът дойде, благодарение на страхотните сервиси на Тодор Скримов.

Най-резултатен отново бе капитанът Цветан Соколов, който завърши с 15 т. Мартин Атанасов и Скримов добавиха съответно 14 и 13 т.

В първия си мач волейболистите биха с 3:1 Австрия и така са начело в класирането с 6 т. През уикенда на България предстоят вторите мачове със съперниците в групата.

При победа в събота срещу австрийците националите ще си осигурят първото място и класиране за Евро 2021, съобщава "24 часа".