Обновен: 08:53 | 15 април 2024

Варненци са трети на ски ориентиране

Състезанието се проведе при тежки метеорологични условия на Беклемето

По материала работи: Ставри Таргов

Варненският СКО „Академик“ зае трето място в комплексното класиране на националното състезание по ски ориентиране за Купа „Троян“, която се проведе при тежки метеорологични условия на Беклемето.

Около 200 състезатели от 22 клуба се включиха в надпреварата организирана от община Троян, Българска Федерация по Ориентиране и Ски клуб "Хемус" – Троян.

Основен двигател и главен съдия бе Иван Беломъжев, подпомогнат от неговият син - световният шампион за 2017 г. Станимир Беломъжев.

След двата дни, в които се проведоха къса и средна дистанция, варненските ориентировачи отстъпиха само на „Узана“ /Габрово/ и „Браун тим“ /Велико Търново/. Двама от състезателите на „Академик“ заеха трети места в индивидуалното класиране - Матей Стоянов във възрастова група М12 и Михаил Стоев в М16.

Боян Софин „Соколец“ /Самоков/  и Андрея Даксова „Карлък“ /Смолян/ триумфираха в елитната група при мъжете и жените. Отлично се представи и младата варненска надежда Николай Недков, който е шести, а Калина Стоева завърши на 13-о място при дамите.

Състезанието бе част от подготовката на българските ориентировачи за държавното първенство в различните дисциплини, което ще се проведе в началото на месец февруари.