Варна 17°
15:45 | 21 февруари 2021
Обновен: 20:10 | 25 март 2024

Боряна Калейн спечели 4 медала във финалите по художествена гимнастика в Москва(Видео)

Турнирът е от веригата Гран При

По материала работи: Ставри Таргов

Боряна Калейн

Боряна Калейн спечели четири медала във финалите на уредите в първия за годината турнир от веригата Гран При по художествена гимнастика в руската столица Москва.

Възпитаничката на Мариана Памукова триумфира с титлата във финала с бухалки, като изигра изключително силно съчетанието си и получи оценка от 27.650 точки. След нея след грешки в изпълненията си останаха близначките Арина и Дина Аверина (Русия), който бяха оценени съответно с 27.200 точки и 26.800 точки.

Във финала с лента Калейн също беше игра без грешка и беше оценена с 23.400 точки. Титлата спечели Дина Аверина с 24.750 точки, а трета е Екатерина Веденеева (Словения) с 22.050 точки. Калейн извоюва бронзовите отличия във финалите с обръч и с топка.

В изпълненията с обръч победителка стана представителката на домакините Арина Аверина с 27.350 точки, а втора остана сестра ѝ Дина Аверина с 26.700 точки. Боряна спечели бронзовия медал с оценка от 26.000 точки.

Във финала с топка двете сестри размениха местата си - първа е Дина с 28.900 точки, следвана от Арина с 28.350 точки. За фантастичния си танц на песента "Вечеряй, Радо" българката получи оценка от 27.100 точки, съобщава БНР.