09:45 | 24 април 2021
Обновен: 15:12 | 18 април 2024

Черно море потопи Ботев във Враца и влезе в Топ 6

Единствения гол в срещата реализира рожденикът Пабло Гарсия

Черно море записа победа с 1:0 при гостуването си на Ботев Враца в мач от 26-ия кръг на efbet Лига. Единствения гол в срещата на стадион Христо Ботев реализира Пабло Гарсия, който вчера празнува рожден ден.

Черно море стартира двубоя агресивно и още в 5-ата минута създаде първата опасност пред вратата на домакините. След грешка в отбрана топката стигна до Зе Гомеш, който обаче не можа да се възползва по най-добрия начин и не застраши вратата на Красимир Костов.

Малко след това Леадро Андраде проби отляво и вместо да стреля във вратата потърси пас, който не сполучи. В 10-ата минута Гомеш с лекота успя да се отскубне от бранителите на Враца след пас от Родриго Енрике и стреля, но Костов се намеси подобаващо и опази вратата си.

В 12-ата минута Христо Златински опита удар от дистанция, но над вратата. В 28-ата минута Зехиров центрира в наказателното поле към Петър Атанасов, но Виктор Попов успя да изпревари и да избие топката в корнер. До края на първата част сериозни положения и пред двете врати липсваха.

В 51-вата минута Родриго Енрике можеше да открие резултата, но от около точката на дузпата, останал сам срещу Костов, прати топката в ръцете на вратаря.

В 67-ата минута след добра атака през центъра Родриго Енрике нахлу в наказателното поле и стреля. Костов успя да избие с крак, но кълбото попадна в Пабло Гарсия и рожденика вкара за 1:0.

В 80-ата минута домакините имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена. Главният рефер даде знак играта да продължи, а след бурните реакции вдигна жълт картон на Петър Атанасов.

Ботев Враца - Черно море 0:1

Голмайстор: Гарсия (68)

Ботев Враца: 33. Красимир Костов, 18. Илия Миланов, 37. Венцислав Керчев, 81. Атанас Зехиров, 77. Мартин Николов, 24. Аласан Н'Диайе, 23. Христо Златински, 22. Никола Колев, 9. Даниел Генов, 10. Петър Атанасов, 30. Валери Домовчийски

Черно море: 22. Георги Георгиев, 27. Даниел Димов, 28. Влатко Дробаров, 6. Виктор Попов, 2. Цветомир Панов, 71. Васил Панайотов, 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде, 72. Родриго Енрике, 17. Велислав Василев, 20. Зе Гомеш