Обновен: 22:40 | 25 април 2024

Челси разгроми Реал – английски финал в богатата Шампионската лига

Лондончани излизат срещу "Гражданите" в битката за "Ушатата" в Истанбул

Снимка: УЕФА

"Челси" победи "Реал" (Мадрид) с 2:0 и с общ резултат от 3:1 се класира за финала в Шампионската лига.

Тимо Вернер откри резултата в 28-ата минута, довкарвайки с глава в празната врата удар на Кай Хаверц, който срещна напречната греда. Англичаните налитаха за втори гол, с който да решат нещата. И единствен виновник това да не стане бе Тибо Куртоа. Белгиецът спаси три пъти страхотни положения, особено ударите на Хаверц и Канте, останали сами срещу него. Но в 85-ата минута Маунт вкара след брилянтен пас на Пулишич. 2:0 и сложи край на интригата.

Това е трети финал в турнира за "Челси". До момента "сините" имат един спечелен (2012 г.) и един загубен (2008-ма).

Това пък ще бъде трети английски сблъсък за трофея в историята, а "Челси" има опит от един такъв. През 2008-ма загуби в невероятна драма с дузпи от "Манчестър Юнайтед". После трофеят дойде при клуба на Роман Абрамович през 2012-а, пак след дузпи срещу "Байерн", и то в Мюнхен.

Вторият изцяло английски финал бе преди 2 години в Мадрид, когато "Ливърпул" победи "Тотнъм" с 2:0. Сега "Челси" ще играе срещу "Манчестър Сити" в Истанбул.