Обновен: 02:40 | 18 април 2024

Черно море уверено върви към завършване на 7-то място в efbet Лига

"Моряците" надиграха Ботев Пл на "Тича" с 3:1

Снимка: ПФК "Черно море"

Черно море пак подчини Ботев Пд и уверено върви към завършване на 7-то място в родната efbet Лига. "Моряците" потопиха пловдивчани с 3:1 в мач от 27-ия кръг на efbet Лига, игран на стадион “Тича” във Варна. Въпреки отсъствието на няколко ключови футболисти заради контузии, “Моряците” изиграха силно срещата и заслужено стигнаха до трите точки.

Черно море започна ударно срещата и още до 6-ата минута водеше с 2:0. “Моряците” откриха резултата в 3-ата минута. Родриго Енрике получи топката отляво, нахлу в наказателното поле и опита удар в далечния ъгъл, но кълбото се отби в крака на Марио Младеновски и изненада Аргилашки за 1:0.

Само три минути по-късно Родриго бе задържан в наказателното поле и главният рефер отсъди дузпа. Голмайсторът на варненци реализира от бялата точка за 2:0. В 10-ата минута Васил Панайотов стреля опасно и много близо до страничната греда. В 15-ата тново Панайотов отправи красив изстрел от въздуха, който принуди Георги Аргилашки да избива решително в ъглов удар.

В 25-ата минута при първия си удар по посока на вратата Ботев Пд намали резултата. Aтанас Илиев се възползва от грешка в отбраната на “моряците” и с изстрел с десния крак вкара под гредата за 2:1, съобщава официалният сайт на "Морето". В 30-ата минута Маркиньос центрира в наказателното поле, където Атанас Илиев стреля с левия крак, но покрай вратата. Минута по-късно Виктор Попов отправи диагонален изстрел, но не затрудни Георги Аргилашки. В 36-ата минута Зе Гомеш засече с шпагат центриране по земя отдясно и вкара за 3:1. В 42-рата минута гостите останаха с човек по-малко, след като втори жълт картон за нарушение срещу Илиан Илиев – Младши получи Филип Филипов. В 43-ата минута Черно море можеше да вкара четвърти гол. Зе Гомеш подаде към Родриго около точката на дузпата, който стреля технично, но топката профуча на сантиметри от напречната греда.

В 49-ата минута Илиан Илиев – Младши проби през центъра и стреля, но топката не намери очертанията на вратата. В 62-рата минута влезлият на смяна Родриго Вилела центрира отляво, но малко не достигна на Пабло Гарсия да я засече и вкара във вратата на Аргилашки. В следващата минута Родриго Енрике бе изведен в наказателното поле, но последвалият изстрел на бразилеца премина покрай левия страничен стълб. В 69-ата минута Атанас Илиев получи в наказателното поле, вдигна си топката и с обръщане отправи великолепен изстрел от въздуха, но Гоерги Георгиев се намеси решително.

В 81-вата минута Марио Младеновски отправи мощен изстрел от дистанция, който профуча покрай вратата.

Съставът на Черно море: Георги Георгиев, Стефан Станчев, Влатко Дробаров, Виктор Попов, Цветомир Панов (85-Мартин Дичев), Васил Панайотов, Пабло Гарсия, Родриго Енрике (85-Леандро Андраде), Файсел Касми (69-Павел Георгиев), Илиан Илиев (61-Родриго Вилела), Зе Гомеш (69-Исмаил Иса).