Варна 10°
08:30 | 5 юли 2021
Обновен: 01:16 | 18 април 2024

Ясни са победителите в 13-тия тенис турнир за аматьори "Св.св.Константин и Елена къп" 2021

Най-добрите при индивидуалните състезатели бяха излъчени сред рекорден брой участници

13-тият тенис турнир за аматьори "Св.св.Константин и Елена къп" 2021 излъчи тазгодишните победители в състезанията двойки-жени, двойки-мъже и сингъл-мъже. При женските двойки призовото място спечелиха представителките от Бургас Мария Нешева и Адриана Петрова. Най-добрите при индивидуалните състезатели бяха излъчени сред рекорден брой участници. В турнира играха 48 любители на аматьорския тенис, като сред тях имаше представители от Швейцария, Йордания и цяла България. При сингъл купата на победителя отиде при Дани Куриян от Бургас. Негов съперник на финала бе Стефан Жеков от Русе.

При мъжките двойки победата бе за Пламен Радев и Емил Николов от Варна. Техни подгласници станаха двойката от София Чочо Каневчев и Калин Кънчев. Победителите и финалистите получиха купи, грамоти, предметни награди и ваучери за почивка, осигурени от А1, Община Варна, Aquahouse Thermal & Beach, Azalia Hotel Balneo & SPA / Хотел Балнео & СПА Азалия, Hotel Primorski. Спортното събитие се проведе за 13-ти пореден път като част от инициативата "Уелнес фонд" на курорта Св. Св. Константин и Елена със съдействието на "Есен спорт" и съорганизацията на Tk "Super Sport" Varna .