Обновен: 17:44 | 27 март 2024

Лудогорец размаза ЦСКА 1948. Наред е Олимпиакос

"Орлите" от Разград се наложиха над "червените" с категоричното 3:0

Снимка: ФК Лудогорец

Лудогорец постигна втора поредна победа в първенството, след като на своя "Хювефарма Арена" надигра ЦСКА 1948 с 3:0. Головете отбелязаха Текпетей в 45-ата минута, Ротариу в 65-ата и Ману в 73-ата минута.

Шампионите от Лудогорец започнаха мача по-активно, но атаките им не донесоха сериозни опасности пред вратата на столичани. В няколкото центрирания към наказателното поле, вратарят на ЦСКА 1948 Наумов се намеси добре и успя да надиграе нападателите на разградския тим.

За отбелязване е, че на един от най-опасните играчи на домакините в предни позиции Кирил Десподов бе дадена почивка, а заедно с него сред резервите останаха вратарят Кахлина и Антон Недялков. Столичани опитаха да отвърнат предимно с контраатаки.