Варна 17°
11:45 | 1 август 2021
Обновен: 02:09 | 29 април 2024

Втори медал за България! Страхотна Стойка Кръстева

В 1/4-финалния си мач в категория до 51 кг тя победи поставената под №2 в схемата Юан Чан от Китай

България има своя втори медал на олимпиадата в Токио! Донесе го страхотната боксьорка Стойка Кръстева. В 1/4-финалния си мач в категория до 51 кг тя победи поставената под №2 в схемата Юан Чан от Китай с 4:1 съдийски гласа. Класирането й за полуфиналите й осигури най-малкото бронзов медал.

Така Стойка постига най-предното си класира на олимпийския ринг, след като в Лондон 2012 отпадна на 1/4-финалите от бъдещата шампионка Никол Адамс.

Медалът е втори за България от Токио след среброто на Антоанета Костадинова в спортната стрелба.