14:15 | 4 август 2021
Обновен: 21:11 | 26 март 2024

Жалко! Евелина Николова загуби полуфинала, ще се бори за бронза

Българката претърпя поражение с 0:11 и технически туш от двукратната европейска шампионка Ирина Курачкина

Евелина Николова загуби на полуфиналите на олимпийския турнир по борба в Токио в категория до 57 килограма.

Николова, бронзова медалистка от последния европейски шампионат във Варшава през тази пролет, претърпя поражение с 0:11 и технически туш от двукратната европейска шампионка и номер 3 в схемата Ирина Курачкина (Беларус).

Победителката в Европейските игри в Минск 2019 Курачкина взе аванс от 2:0 още в първата минута, а със силно начало на втората част оформи успеха си 1:18 минута преди края.

По-рано днес 28-годишната българка дебютира на най-големия спортен форум с успех с 3:0 над полякинята Йовита Вжешен, а след това на четвъртфиналите обърна шампионката от първенството на Стария континент в Рим 2020 Анастасия Никита (Молдова) от 0:3 до 6:3 точки.

Така в мача за бронза утре Николова ще срещне победителката от репежаша между Аншу Аншу (Индия) и Валерия Коблова (Русия).