08:40 | 13 август 2021
Обновен: 22:35 | 25 март 2024

Локо Пловдив приключи своята евро сага

"Смърфовете" бяха тотално надиграни в Копенхаген

Копенхаген елиминира Локомотив Пловдив в Лигата на Конференциите, след като спечели реванша от третия предварителен кръг с категоричното 4:2. Преди седмица двата тима врътнаха 1:1 в България.

Датчаните натиснаха от самото начало и десният им бек Кевин Дикс направи мача на живота си още до 20-ата минута, когато успя да се разпише на два пъти, пише "ГОЛ.bg".

Димитър Илиев върна "смърфовете" в играта, но малко преди паузата Пеп Биел върна аванса от два гола на своите. Три минути след подновяването на играта Мохамед Дарами ликвидира надеждите на пловдивчани с ново попадение за Копенхаген.

До края на двубоя домакините не изпуснаха инициативата, а двайсетина минути преди края на редовното време гредата спаси Локо от нов гол след снаряда на Винд. В 86-ата минута Локо намали пасива си на 2:4 след гол на Салинас, но така и не успя да притисне своя опонент.

Двубоят на стадион "Паркен" започна с яростен натиск на домакините. След едва трийсетина секунди Дарами нахлу по левия фланг би в близкия ъгъл, но Илко Пиргов спаси. Камил Вилчек получи възможност за добавка, но шутира покрай лявата греда.

"Смърфовете" бяха видимо смутени, но не след дълго също стигнаха до първия си точен удар в мача. Преподписалият капитан Димитър Илиев пробва рефлексите на Камил Грабара, но стражът улови.

За съжаление в 11-ата минута датчаните откриха резултата след изпълнение на корнер на Пеп Биел. Крайният бранител Кевин Дикс успя да се пребори за позиция и от границата на малкия пеналт засече безпощадно с глава.

Бекът на Копенхаген можеше да удвои малко след това, но волето му мина покрай целта. Все пак Дикс се разписа още веднъж 20-ата минута, правейки един от мачовете на живота си. Този път той се възползва от подаването на Мохамед Дарами и реализира отблизо.

Малко преди изтичането на половин час игра Локо се върна в мача! Артур Крачун уцели напречната греда след изпълнение на фаул, но при добавката Димитър Илиев прати топката в мрежата.

Пет минути преди почивката Копенхаген си върна аванса от два гола. Разписалият се и в Пловдив преди седмица Пеп Биел слаломира покрай защитата на Локо и намери долния десен ъгъл с много технично изпълнение.

Само три минути след почивката Мохамед Дарами ликвидира интригата. Той хитро се промъкна покрай отбраната на българския отбор и завърши хладнокръвно след хитрия пас на Лукас Лерагер.

Очаквано домакините намалиха темпото, тъй като практически вече си бяха свършили задачата. Локомотив нямаше идея как да излезе от тежкия нокдаун и не създаваше нищо интересно. В средата на втората част Винд можеше да вкара пети гол за своите, но стреля покрай гредата.

Двайсетина минути преди края на редовното време Винд разтресе напречната греда, топката тупна зад голлинията, но не и с целия си обем. Така резултатът остана непроменен.

В 86-ата минута Димитър Илиев свали с глава за Лукас Салинас в наказателното поле на противника и топката се озова в мрежата зад слисания вратар Грабара. За нещо повече обаче Локо нямаше сили, като изключим неточна стрелба от дистанция.

Копенхаген - Локомотив Пловдив 4:2

1:0 Кевин Дикс - 11'
2:0 Кевин Дикс - 20'
2:1 Димитър Илиев - 30'
3:1 Пеп Биел - 40'
4:1 Мохамед Дарами - 48'
4:2 Лукас Салинас - 86'

Копенхаген: Грабара, Дикс, Бойлесен, Хочолава, Кристиансен, Лерагер, Фалк, Стаге, Дарами, Биел, Вилчек

Локомотив Пловдив: Пиргов, Петрович, Гомис, Крачун, Янчев, Витанов, Руан, Карагарен, Умарбаев, Илиев, Минчев