Обновен: 23:19 | 25 април 2024

Волейболистките ни паднаха от Швеция

За тях европейското първенство приключи

По материала работи: Ставри Таргов

Женският национален отбор на България приключи изненадващо участието си на европейското първенство по волейбол, след като загуби в осминафиналите срещу Швеция с 2:3 (25:12, 21:25, 22:25, 25:14, 17:19) в зала "Колодрума" в Пловдив.

Така скандинавките за първи път са сред най-добрите 8 в Европа, а българките на предишното европейско спряха на четвъртфиналите. Преди две години обаче бяха спрени от европейските шампионки от Сърбия.

Треньорът Иван Петков отново заложи за стартова шесторка Лора Китипова, Емилия Димитрова, Елица Василева, Гергана Димитрова, Христина Вучкова, Нася Димитрова, либеро е Жана Тодорова. И началото на срещата не предвещаваше драмата в края, още повече българките бяха абсолютния фаворит в първия мач между двата тима.

Тоталната доминация на националките в първата част даде надеждата, че няма да има проблеми с този съперник, но скандинавките се бориха здраво в следващите два гейма, както и в тайбрека. В него нашите поведоха с 13:11, после имаха на две пъти мачбол, но така и не стигнаха до него.

В първия осминафинал Нидерландия елиминира Германия с 3:1 и така във вторник единият четвъртфинал е между германките и шведките, съобщава БНР.