Обновен: 04:43 | 23 април 2024

Футболните национали с първа победа от две години насам

България надви Литва с 1:0 в квалификациите за световното

Снимка: LAP.bg

Отборът на България победи с 1:0 състава на Литва в световна футболна квалификация от Група С, играна в София. Това е първи пълен успех за националите ни в официален мач от близо две години, когато победихме Чехия с 1:0 в европейска квалификация (17 ноември 2019 г.), а последната ни победа бе в контрола срещу Гибралтар (3:0) преди близо година - на 11 ноември 2020 година, припомня БНР.

Гола реализира с глава Ивайло Чочев в 82-ата минута, след центриране от пряк свободен удар на Кирил Десподов, а активът на българите вече е 5 точки. , предаде .

Нашите имаха надмощие през по-голямата част от мача, като най-чистите положения се откриха пред Кирил Десподов, който обаче ги пропусна.

Все пак именно нападателят на Лудогорец асистира за гола на Чочев, който влезе като резерва и се включи успешно.

В добавеното време от резервната скамейка бе изгонен невлезлият в игра вратар Николай Михайлов.

На 8 септември националите ни приемат в контрола състава на Грузия.