Обновен: 04:36 | 17 април 2024

МФК "Спартак" е шампион на България по плажен футбол за шести път

Възпитаниците на Симеон Христов надиграха съперниците си и в Суперфиналите

Снимка: МФК "Спартак"

МФК "Спартак" триумфира за шеста поредна година в първенството на страната по плажен футбол.

Възпитаниците на старши треньора Симеон Христов надиграха съперниците си и в последните три срещи от финалния етап - Суперфиналите, които се проведоха на пясъка в квартал "Аспарухово" на морската ни столица.

Така варненци завършиха сезона без загубен двубой, след като преди това спечелиха и редовния сезон, записвайки шест последователни успеха. На второ място се нареди отборът на СА на МВР (София), трети е ФК Русе, а четвърти остана тимът на Атлетик (Каблешково).

Вчера спартаклии спечелиха и най-важния си мач - с 6:2 срещу състава на Спортната асоциация на МВР.

Двубоят на пясъка в “Аспарухово” бе доста равностоен през първите две третини. Домакините от Варна поведоха с много красив гол от фаул на румънеца Мариан Мачиука-Мачи в петата минута, но “полицаите” изравниха веднага след изпълнението на центъра, когато точен бе един от четиримата испанци в отбора Алехандро Мартин.

В третата от вторите 12 минути столичани излязоха напред в резултата след нов гол на Мартин. Тук ситуацията се повтори в обратна посока, тъй като след изпълнението на центъра гръцкият играч на Спартак Константинос Папастадопулос вкара за 2:2.

В началото на третата част варненци наказаха две грешки на перфектния до момента вратар Хуан Матео. Първо Станислав Джамбазов стреля отдалеч, испанецът не успя да хване добре топката и отблизо Мачи направи 3:2. Две минути след това при изнасянето на топката Матео сбърка и Мачи наказа грешката му, оформяйки своя хеттрик. До края на срещата изнеслият отличен двубой вратар на домакините Станислав Иванов се разписа с удар от своето поле, а Павел Адамов наказа грешка на влезлия на мястото на вратаря като полеви играч Кристиян Торес – 6:2.

ФК Русе отново грабна бронзовите медали, след като днес надделя над Атлетик (Каблешково) с 15:4.

През тази година отборите участници намаляха наполовина - от осем на четири.