Обновен: 10:54 | 23 март 2024

Хандбал: „Шумен 61“ губи с 1 гол в инфарктно дерби при мъжете

Шампионите записаха загуба с 34:35 (19:15) в мач на нерви

По материала работи: Ставри Таргов

Мъжкият хандбален тим на „Шумен 61“ изгуби нещастно с 1 гол разлика в дербито на кръга. Като гости на „Осъм“ в Ловеч шампионите записаха загуба с 34:35 (19:15) в инфарктен мач на нерви.

В двубоя стана ясно, че през новия сезон това ще са двата тима с най-големи амбиции за титлата. Сериозният сблъсък обаче даде отражение върху играта – и двата отбора на моменти допускаха брак, особено в завършващата фаза на атаката. Гостите бяха догонващи в резултата до 24-ата минута, до която на таблото бяха фиксирани 7 равенства.

Шампионите поведоха за първи път с 11:10 след точно изпълнен 7-метров наказателен удар от Мирослав Симеонов, а 2 минути по-късно шуменци дръпнаха с 2 гола след отлично завършена от Бранимир Балчев бърза контра. Вратарят на гостите Ивайло Костов направи две-три спасявания и в последните минути на първата част авансът на „Шумен 61“ бе 4 гола – 19:15.

Обратът дойде след почивката. Няколко поредни атаки гостите не успяха да завършат с гол, а домакините от Ловеч заздравиха защитата, възползваха се от спасяванията на техния вратар и изравниха при 25:25 в средата на полувремето.

Все пак шампионите имаха шанс да дръпнат по-сериозно в резултата в две-три ситуации, но не успяваха да завършат атаката или стрелбата им изневеряваше. „Шумен 61“ успя да поведе с 31:27 след две хубавия спасявания на Костов, но не успя да задържи аванса. С бързи контри домакините, подсилени от опитния Веселин Чакмаков, заличиха пасива и поведоха. След изтичане на редовното време Балчев се разписа от 7-метров наказателен удар, но колкото да направи разликата за домакините минимална – 35:34.

Най-резултатни за „Осъм“ бяха Преслав Станчев (12 гола) и Веселин Чакмаков (10). За гостите с най-много попадения се отчете Бранимир Балчев – 8 гола.

Съставът на „Шумен 61“ : Ивайло Костов (вратар), Николай Николов, Димитър Петков (4 гола), Мирослав Симеонов (3), Енгинджан Сали, Теодор Димитров (1), Александър Димитров (6), Ангел Ангелов (вратар), Стефан Ефтимов, Кирил Савов (2), Вилиян Негованов, Димитър Грозев (3), Димитър Пламенов (3), Мартин Йорданов, Бранимири Балчев (8), Йордан Михайлов (4).

„Отборът на Ловеч не ни победи – ние сами изгубихме мача. Допуснахме слаба игра в защита, а вратарят Ивайло Костов бе разконцентриран на моменти. Изтървахме много чисти топки, топки от 6-ия метър. Стражът на „Осъм“ показа солидна игра на вратата“, коментира веднага след мача старши треньорът на „Шумен 61“ Чавдар Чернев.

Той каза още, че на почивката е посъветвал подопечните си през второто полувреме да не излизат разконцентрирани и разпиляни, защото мачът тепърва започва за тях.

„Бяхме небрежни пред гола. Допускаме пропуски в нападение, тъй като все още нямаме игрова практика. За съжаление още преди първия ни мач от първенството - срещу „Добруджа“, нямахме нито една изиграна контрола. Нямахме толкова тренировки за стрелба. Смятам, че ще успеем да коригираме тези пропуски за вбъдеще“, допълни Чернев. Той коментира, че на практика „Осъм“ е бил първият сериозен съперник на „Шумен 61“.

В следващия кръг от мъжкия хандбален елит възпитаниците на Чавдар Чернев  са домакини на „Локомотив“ (Горна Оряховица). Срещата е на 9 октомври  в зала „Арена Шумен“.