Обновен: 02:40 | 18 април 2024

Черно море изтърва Ботев във Враца

"Моряците" отново надиграха съперника, но останаха само с точка

Снимка: ПФК Черно море

Черно море завърши 0:0 при гостуването си на Ботев Враца в мач от 12-ия кръг на efbet Лига. “Моряците” на Илиан Илиев създадоха куп опасности пред вратата на домакините, но не успяха да ги реализират, съобщава официалният сайт на клуба.

Черно море започна добре срещата във Враца и до 15-ата минута създаде цели три сериозни опасности пред вратата на домакините. Първата бе в 4-ата минута, когато Родриго имаше страхотна възможност да изведе своите напред в резултата, но Красимир Костов, успя да спаси. Две минути по-късно Леандро Андраде излезе отляво в наказателното поле и стреля по диагонала, но отново Костов спаси.

Домакините отвърнаха в 7-ата минута, когато Матеус Касини овладя чудесен прехвърлящ пас и моментално стреля с левия крак, но топката премина встрани от вратата на Иван Дюлгеров.

В 13-ата отново вратарят на Ботев се оказа последната пречка пред Черно море за откриване на резултата. Леандро навлезе в наказателното поле на противника и стреля, но стражът на врачани спаси.

В 37-ата минута Костов отново направи страхотно двойно спасяване, неутрализирайки опити на варненци да поразят вратата му. В 42-ара Дориан Бабунски стреля опасно по посока на вратата на Иван Дюлгеров, но стражът на варненци спаси.

В 57-ата минута Зе Гомеш показа класа, след като овладя топката с гърди, повдигна си я и опита удар със задна ножица, но топката премина над вратата.

В 76-ата минута Мирослав Маринов центрира отляво в наказателното поле към Мартин Николов, който стреля, но ударът му с левия крак се отби в страничния стълб на Дюлгеров.

В 78-ата минута Николов центрира отляво за Чавдар Ивайлов, а той с глава вкара гол, но попадението не бе зачетено, тъй като Ивайлов бе съвсем леко зад защитата на „моряците”, а ВАР потвърди решението. В 88-ата минута Костов отново успя да спаси последователни удари на Леандро Андраде и Родриго Енрике.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Живко Атанасов, Влатко Дробаров, Виктор Попов (69-Мартин Дичев), Цветомир Панов, Васил Панайотов (81-Стефан Велев), Пабло Гарсия (81-Павел Георгиев), Велислав Василев (69-Джеваро Непомусено), Леандро Андраде, Родриго Енрике, Зе Гомеш (61-Евгений Сердюк).