Обновен: 23:39 | 25 април 2024

Черно море "потопи" ЦСКА 1948

"Моряците" изравниха клубен рекорд

Снимка: Facebook.com/fcCSKA48

Черно море победи с 2:0 ЦСКА 1948 в мач от 18-ия кръг на efbet Лига. Даниел Димов откри за "моряците" в 28-та минута, а Пабло Гарсия оформи крайният резултат от дузпа в добавеното време на мача.

Първото голово положение дойде в 4-ата минута. То се откри пред ЦСКА 1948. Емил Мартинов центрира отдясно. Виктор Попов не се намеси по най-добрия начин и нескопосано опита с гърди да отклони топката към своя вратар. Иван Дюлгеров обаче внимаваше и се намеси. Стражът успя и да изпревари Галин Иванов, който се опита да направи добавка.

В 12-ата минута Черно море беше близо до гола. Леандро Андраде изведе превъзходно Евгени Сердюк. Украинецът нанесе мощен удар в близкия ъгъл на Даниел Наумов. Вратарят на столичани обаче внимаваше и изби в ъглов удар.

Две минути по-късно Емил Мартинов отправи много опасен изстрел от дистанция. Топката летеше към горния ляв ъгъл на вратата, но Иван Дюлгеров се намеси блестящо и спаси "моряците".

В следващите минути темпото спадна. Заради няколко нарушения Станимир Тренчев често спира играта. В 28-ата минута домакините се възползваха от статично положение и поведоха. Топката беше центрирана от корнер, Влатко Дробаров много хитро пропусна, а капитанът Даниел Димов с хубав удар с глава преодоля Даниел Наумов – 1:0.

Малко след попадението „моряците‘ получиха шанс да обстрелват вратата на Наумов. Сердюк изпълни директно пряк свободен удар, но топката премина на сантиметри покрай левия страничен стълб.

В 33-тата минута гостите извадиха късмет, че не останаха с човек по-малко. Емил Мартинов влезе грубо в краката на Велислав Василев. Играчът на ЦСКА 1948 вече бе с жълт картон и претенциите на Черно море бяха за червен. Станимир Тренчев обаче пощади Мартинов.

В 41-вата минута пред Леандро Андраде се откри коридор за удар. Той отправи такъв от границата на наказателното поле, но Даниел Наумов улови без особени затруднения.

До почивката резултатът се запази непроменен и Черно море си осигури минимална преднина преди началото на втората част.

Пет минути след началото на втората част ЦСКА 1948 организира много добро нападение, което обаче не завърши с гол. Денислав Александров беше изведен oт Галин Иванов с пас в коридор. Той успя да преодолее излезлия неразчетено Дюлгеров, но си поведе твърде дълго топката, която напусна очертанията на терена.

В следващите минути играта се изнерви и Станимир Тренчев беше принуден да покаже няколко жълти картона.

В 63-тата минута Родриго Енрике проби в наказателното поле, но ударът му от малък ъгъл беше отразен от Наумов. В ответната атака „червените“ имаха претенции за дузпа. Родриго се беше върнал в защита и повали Георги Русев в наказателното поле. Станимир Тренчев обаче прецени, че няма основания за 11-метров наказателен удар. Не последва и намеса на ВАР.

Тежкият терен затрудняваше футболистите и на двата отбора. Това се отразяваше и на качеството на игра. Работа нямаше нито за Наумов, нито за Дюлгеров. Черно море видимо пазеше крехката си преднина, като неутрализира всички опити на ЦСКА 1948 за гол.

Малко преди изтичането на редовното време ЦСКА 1948 потърси гола с балонно центриране отляво. Валентин Йосков скочи в опит да играе с глава, но беше пометен от Иван Дюлгеров, който боксира. За щастие след тежкия сблъсък, двамата играчи бяха невредими.

Дълбоко в подаването време Черно море получи страхотен шанс да направи победата си по-убедителна. Симеон Петров опита да гардира топката. Зе Гомеш обаче успя да я запази в очертанията на терена, а Симеон Петров го фаулира. Станимир Тренчев посочи бялата точка. Пабло Гарсия изпълни наказателния удар и преодоля с лекота Даниел Наумов, за да оформи крайния резултат - 2:0 в полза на "моряците".

Състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 27. Даниел Димов - к, 71. Васил Панайотов, 2. Цветомир Панов (Мартин Дичев 17'), 23. Пабло Гарсия, 15. Леандро Андраде (Родриго Вилела 82'), 17. Велислав Василев, 9. Евгений Сердюк (Зе Гомеш 70')
Резерви: 22. Георги Георгиев, 32. Мартин Дичев, 72. Родриго Енрике, 18. Мартин Милушев, 14. Калин Георгиев, 7. Родриго Вилела, 20. Зе Гомеш
Треньор: Илиан Илиев

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов, 7. Марио Топузов, 87. Симеон Петров, 25. Георги Ангелов, 24. Лазар Марин, 18. Ивайло Чочев, 37. Емил Мартинов, 33. Галин Иванов (Стелиян Добрев 63'), 20. Ангел Бастунов, 10. Георги Русев, 9. Денислав Ангелов (Валентин Йосков 81')
Резерви:1. Димитър Тодоров, 5. Михаил Минков, 8. Ивайло Климентов, 98. Валентин Йосков, 56. Богдан Костов, 41. Андрей Йорданов, 61. Стелиян Добрев
Треньор: Николай Киров