Обновен: 02:44 | 10 май 2024

Черно море Тича откри годината със загуба

"Моряците" вкараха много, но загубиха в Ямбол

Снимка: НБЛ

БК Черно море Тича инкасира загуба в първия си мач за 2022-а година. Момчетата на Дани Клечков вкараха цели 91 точки, но загубиха от домакина Ямбол, който завърши мача с 97. Двубоят се игра в зала „Диана”.

С този мач двата тима изравниха рекорда за най-резултатен двубой в лигата с реализираните общо 188 точки, съобщава сайтът на НБЛ.

Американците Тадж Ридли и Джеремая Пейдж вкараха по 22 точки за победата на Ямбол.

За Черно море 17 точки реализира Веселин Георгиев, 16 добави Мартин Коцев, а 14 – Мартин Йорданов.

В следващия кръг Черно море Тича приема Спартак Плевен.

Ето какво споделиха за сайта на НБЛ след края на мача треньорът на варненци Дани Клечков, и състезателят Венелин Христов:

Даниел Клечков, старши треньор на Черно море Тича:

„Много лошо начало, в първите 5 минути 15:8, 29:14 в първата част. Много е трудно в Ямбол да започнеш по този начин. Ние във втори мач започваме така плахо, несигурно, бавно, дори мога да кажа неагресивно. Това не е стилът на един млад отбор. А когато дадеш и 40% възможност на Ямбол в собствената си зала да стрелят от далечно разстояние, вече е много трудно да вземеш мача. Радвам се, че показахме характер и успяхме да се върнем. Това за един такъв млад отбор като нашия е доста похвално, но изпускаме много елементарни ситуации, в които можем да вкараме кош. Сега виждам, че имаме 21 атаки повече от отбора на Ямбол, така беше и срещу Шумен, но трябва малко майсторство, за да може няколко от тези атаки да завършат с кош и мачът да е различен. Поздравявам отбора на Ямбол. Надявам се в следващия мач да играем по-добре.“

Венелин Христов, Черно море Тича:

„Получи се здрав мач, добър сблъсък. Успяхме да се върнем през второто полувреме. Мисля, че играхме много по-добре в защита, в нападение малко ни куцаше организацията, но успяхме да се доближим до противника. Накрая изпуснахме мача с няколко ключови мини ситуации, от които те се възползваха и заключиха мача.“