Обновен: 23:31 | 14 май 2024

"Соколите" загубиха от дубъла на "Орлите" на "Коритото"

Спартак Вн падна от Лудогорец II с минималното 0:1

Колаж: ПФК "Спартак" - Варна

"Соколите" загубиха от дубъла на "Орлите" на "Коритото" във Варна. Футболната среща между Спартак Варна и Лудогорец II от 29-ия кръг на Втора лига завърши при резултат 0:1. Точен за разградчани в 6-а минута за 0:1 бе Хюсеин Кельовлуев, съобщава официалният сайт на варненския клуб.

Дванадесет възможности за гол за „соколите”, претенции за две чисти дузпи, които не бяха отсъдени от главния рефер на мача срещу четири възможности за гостите, едната, от които бе и голът през първото полувреме за Лудогорец II.

Първата възможност пред „соколите” бе още в 12-а минута. Архан Исуф шутира високо над вратата на Владимир Русанов. Две минути по-късно Илкер Будинов излезе сам пред защтата на Спартак и стреля към вратата на Дичевски, но топката излезе в аут.

„Соколите” имаха възражения за чиста дузпа в 24-а минута, когато Иван Колев бе съборен в наказателното поле от защитата на разградчани. Веднага след това Цветан Николов имаше възможност да отбележи, но топката излезе в аут. Георги Георгиев, който стреля с красив удар минут, но нацели ръцете на вратаря Русанов. Шестото положение пред „соколите” бе в края на полувремето, когато Иван Колев с глава опита да вкара, но отново стражът на разградчани улови.

В началото на втората част отново Иван Колев бе в центъра на попадение, което обаче главният съдия на мача Петър Кузев не зачете, тъй като преди това топката, според него, е напуснала очертанията на полето.

Отново претенции за дузпа имаха „соколите” в 66-а минута, когато футболист на Лудогорец засече с ръка топката при удар в наказателното поле. И тук обаче главният рефер Петър Кузев не видя нарушение на правилата на играта.

Лудогорец имаха едно положение пред вратата на „соколите”, чрез Владислав Найденов, който обаче бе спрян от стража на „соколите” Дичевски.

Две сериозни положения в края на мача се отвориха пред Георги Бабалиев и Виктор Митев, но така и топката не успя да попадне в границите на вратата на Лудогорец.

Георги Чукалов се размина с изравняващия гол в продължението на срещата. Топката премина на сантиметри над вратата на Лудогорец. Минута след това Цветан Илиев порази вратата на гостите, но съдията отсъди гол аут.

Старши треньорът на „соколите” Васил Петров определи следния стартов състав:

Стартов състав: 21. Дичевски, 13. Исуф, 6. Луго, 3. Ибрям ,2. Боев, 10. Андреев, 8. Георгиев, 17. Илиев, 9. Сабри, 27. Колев, 11. Митев

Резерви: 1. Нисторов, 14. Любомиров, 71. Чукалов, 7. Бабалиев, 45. Начев, 23. Василев, 20. Иванов

Главен съдия – Петър Кузев (Габрово),  асистенти – Александър Апостолов (Велико Търново), Кристиян Минков (Велико Търново), четвърти съдия      – Михаел Павлов (Велико Търново).

БФС делегат – Петър Атанасов (Варна), съдийски наблюдател – Стоян Вътев (Бургас)