Обновен: 23:46 | 29 април 2024

Деца се биха на мач във Варна, включиха се родители и авери

Градското дерби между Спартак Вн и Черно море при U17 бе белязано от зверско меле по време и след срещата

Снимката е илюстративна/АРХИВ

Деца се биха на мач между Спартак Вн и Черно море при U17 във Варна. В мелето се включиха и родителите им, както и техни приятели. Баталните сцени не са прецедент за срещите при децата на двата варненски футболни клуба. Събитията предизвикват и нова асоциация с оглед на завръщането на "Соколите" в А група (Ефбет лига) и предстоящите срещи между двата гранда на морската столица.

Остра позиция публикуваха от футболен клуб Спартак Варна по повод хулигански прояви по време на мача между Черно море и Спартак Вн при 17-годишните, спечелен от "моряците" с 1:0.

Ето какво пише официалният сайт на "соколите":

"Побой на футболисти, влизане на фенове на терена по време на мач. Това са само част от грозните прояви, които се случиха по време и след градското дерби между елитните групи до 17г. на Черно море и Спартак.

Недопустимо е в 21 век да има побой над деца заради футболни страсти!

Футболът е интелигентна игра за интелигентни хора!

В спорта няма място за грозни прояви от подобен характер!

Ръководството на ФК Спартак Варна остро осъжда подобни хулигански прояви, както на терена, така и извън него!"

Черно море победи Спартак Варна с 1:0 във варненското дерби на 29-ия кръг на Елитната група до 17 години.

Единственият гол в двубоя падна в 55-ата минута и бе дело на Борис Стойков, който се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Радослав Петров. 10 минути след гола домакините имаха претенции за втори 11-метров наказателен удар за фаул срещу Толга Мюрвет, но те не бяха уважени от рефера на двубоя.

В следващия кръг Черно море гостува на Славия в София в четвъртък, 2 юни от 12 часа.

Съставът на Черно море: Денислав Стойчев, Виктор Спасов, Дениз Хаджиев, Борис Стойков, Дейвид Луканов, Радослав Петров, Пламен Аршев, Толга Мюрвет, Константин Грахльов, Кристиян Евдокиев, Петър Маринов (Георги Ненов, Димитър Павлу, Артур Аветисян, Мартин Банев, Александър Киров).