Варна 11°
09:00 | 13 юли 2022
Обновен: 22:58 | 23 април 2024

Лудогорец продължава във втори кръг на ШЛ

Разградските "орли" отстраниха Сутиеска, следващият им съперник е Шамрок Роувърс от Ирландия

Лудогорец победи с 1:0 Сутиеска в Подгорица и без проблеми се класира за втория квалификационен кръг на Шампионската лига.

Единственото попадение в мача заби Сотириу в 53-ата минута. Преди седмица "орлите" победиха черногорци с 2:0 в Разград.

Така с общ резултат 3:0 българите продължават напред в турнира, където във втория квалификационен кръг ще играят с Шамрок Роувърс (Република Ирландия), който с общ резултат 3:0 елиминира Хибърниънс (Малта).

Бившият футболист на Ботев (Враца) Юлиан Ненов започна като титуляр за тима от Черна гора, но беше заменен в 78-ата минута.

Първото полувреме завърши без голове, а домакините можеха да поведат още в 4-ата минута. Вук Стрикович отправи удар към вратата на Серджио Пад, но топката срещна напречната греда. След това играчите на Лудогорец доминираха, но пропуски направиха Кирил Десподов, Спас Делев и Антон Недялков.

В 33-ата минута Сутиеска направи контраатака, при която Пад трябваше да излиза извън пределите на наказателно поле и да изчисти.

Малко след началото на втората част Лудогорец откри резултата. Недялков центрира към наказателното поле, където Каули отправи удар. Вратарят на домакините спаси, но топката попадна в Пиерос Сотириу, който от близка дистанция беше точен и даде аванс на българите.

В 66-ата минута Сотириу можеше да отбележи и втори гол, но стреля слабо и не успя да преодолее стража на съперника.

До края срещата се доигра, а Лудогорец с общ резултат 3:0 елиминира Сутиеска и продължава във втория квалификационен кръг на Шампионската лига.