Обновен: 14:02 | 1 май 2024

Арда "удави" Спартак на "Коритото"

"Соколите" остават закотвени на дъното на efbet Лигата

Снимка: Lap.bg

Арда удави Спартак на "Коритото". Кърджалийци победиха с 3:1 Спартак Варна като гост и остави на последното място в класирането на efbet Лигата домакините в мача. Варненският тим продължава да е без победа, а в актива си има една точка и 6 поражения. Кърджалийският тим пък е с 4 успеха и 3 загуби, предава БТА.

През първото полувреме двата отбора не успяха да създадат много голови положения, но си отбелязаха по един гол. Гостите откриха при първата си по-сериозна атака в 22-та минута. Светослав Ковачев опита да намери свой съотборник в наказателното поле на домакините, но топката попадна у Тонислав Йорданов, който с хубав удар вкара гол за Арда. В 41-та минута домакините изравниха резултата. Руслан Черненко центрира от фал отляво в наказателното поле на Арда, а Никола Борисов засече топката с глава и вкара за 1:1.

В 51-та минута Спартак можеше да вкара нов гол. Божидар Васев стреля много опасно от удобна позиция, но вратарят на гостите Васил Симеонов успя да избие топката. В 56-та минута Лъчезар Котев със страхотен удар от границата на наказателното поле. Минута по-късно домакините отново успяха да изравнят чрез Ивайло Климентов, но голът бе отменен. В 89-та минута Лъчезар Котев изведе в отлична позиция Иван Коконов сам срещу вратаря на домакините Иван Дичевски и той с техничен удар вкара трети гол за Арда.

Спартак – Арда 1:3

Голмайстори: 0:1 Тонислав Йорданов (22-ра мин.), 1:1 Никола Борисов (41-ва мин.), 1:2 Лъчезар Котев (56-та мин.), 1:3 Иван Коконов (89-та мин.);

Спартак: Иван Дичевски, Велислав Боев (53-та мин. Проспер Менди), Никола Борисов, Сами Ел Анаби (72-мин. Ибрям Ибрям), Илкер Будинов, Цветан Илиев (72-ра мин. Николай Иванов), Руслан Черненко, Ивайло Климентов, Виктор Митев (72-ра мин. Мехдем Сабри), Георги Бабалиев (80-та мин. Георги Чукалов), Божидар Васев;

Арда: Васил Симеонов, Пламен Крачунов, Тонислав Йорданов (71-ва мин. Ласана Ндиайе), Светослав Ковачев (71-ва мин. Иван Коконов), Александър Георгиев, Деян Лозев (79-та мин. Милен Желев), Алекс Петков, Ел Мами Тетах (46-та мин. Иван Тилев), Илия Юруков, Лъчезар Котев, Жуниор Палмерас (46-та мин. Христо Иванов);