Обновен: 08:07 | 16 май 2024

"Спартак" Вн загуби в София с гол в добавеното време

Соколите пропуснаха изгодно положение и бяха наказани

По материала работи: Ставри Таргов

Димитър Митков вкара един от двата си гола от дузпа в 13-ата минута на добавеното време и Локомотив (София) спечели драматична победа с 3:2 срещу Спартак (Варна) в мач от осмия кръг на елитното ни футболно първенство.

Митков изведе Локо напред в резултата в 26-та минута с удар с глава след центриране на Симеон Славчев, но Спартак отговори само четири по-късно с попадение на Румен Руменов. Той получи топката по земя в наказателното поле и я изпрати във вратата на домакините с удар от около 11 метра.

Локомотив обаче се оттегли на почивка с преднина, след като Антонио Вутов вкара минута преди изтичане на редовното време. Юношата на Левски овладя топката пред наказателното поле и я изпрати в далечния ъгъл със свиреп удар от малко над 20 метра, съобщава БНР.

Двата отбора продължиха да се атакуват и през второто полувреме, в което обаче падна само един гол. То бе в полза на Спартак, след като в 51-та минута Виктор Митев изпрати прецизно центриране пред вратата на Локо и Божидар Васев засече топката с глава в далечния ъгъл за 2:2.

След седмата минута на добавеното време на стадион "Локомотив" се разрази драма. Спартак изпусна да спечели първия си мач под ръководството на Тодор Киселичков с пропуск на Илкер Будинов сам срещу вратаря, а в ответната контра Локо получи дузпа. Зад топката застана първият голмайстор Митков, който вкара победния гол във 12-ата минута на добавеното време.

Така Локомотив измъкна трите точки и се изкачи на осмо място в класирането с 12 точки от осем мача. Спартак остава на дъното само с една точка и седем загуби.

Локомотив (София) - Спартак (Варна) 3:2
1:0 Димитър Митков 26
1:1 Румен Руменов 30
2:1 Антонио Вутов 44
2:2 Божидар Васев 51
3:2 Димитър Митков 90+13 от дузпа

Локомотив (София): Александър Любенов, Камен Хаджиев, Селсо Рапосо, Алан Фильо, Красимир Милошев, Мики Орачев, Симеон Славчев, Божидар Кацаров (84-Матеус Дуарте), Антонио Вутов, Димитър Митков и Димо Бакалов (64-Илия Димитров).
Спартак (Варна): Иван Дичевски, Никола Борисов, Ибрям Ибрям, Проспер Менди, Илкер Будинов, Ивайло Климентов (90-Сами Ел Анаби), Румен Руменов, Виктор Митев (83-Велислав Боев), Божидар Васев, Георги Бабалиев (56-Цветан Илиев) и Здравко Димитров (90-Ромеш Ивей).