Обновен: 21:56 | 28 април 2024

ЦСКА излъга с 1:0 "Спартак" във Варна

Над 4 500 зрители наблюдаваха мача

По материала работи: Ставри Таргов

ЦСКА постигна първа победа извън София след почти една година, след като излъга с 1:0 Спартак във Варна в мач от 9-ия кръг на първенството.

Единственото попадение в срещата в морската столица отбеляза Дауда Бамба, с което нападателят откри головата си сметка за "червените".

С успеха "армейците" събраха 19 точки и се изкачиха на върха, докато новакът в елита остава на дъното с едва 1 т.

В следващия кръг Спартак гостува на Берое, докато ЦСКА приема Славия.

Домакините можеха да открият резултата още в 3-та минута, когато Илкер Будинов проби и намери Божидар Васев, но той стреля неточно.

В 8-та минута Брадли Де Нойер центрира в наказателното поле на Спартак, а Джонатан Линдсет засече топката с глава, но тя попадна в ръцете на вратаря Иван Дичевски.

В 16-та минута вратарят на ЦСКА успя да спаси опасен удар на Ромеш Ивей.

В 40-та минута гостите поведоха в резултата. Юрген Матей намери с дълъг пас в наказателното поле на домакините Дауда Бамба, който с топовен изстрел вкара за 1:0 за гостите.

В 61-та минута Дауда Бамба можеше да отбележи втори гол след страхотно изпълнение на задна ножица, но вратарят Иван Дичевски успя да спаси.

В 77-та минута Маурисио Гарсес проби в наказателното поле на Спартак и стреля опасно, но Иван Дичевски показа класа и спаси.

В 92-ата минута Янчо Андреев можеше да донесе точка за Спартак, но след страхотния му шут вратарят Густаво Бусато успя да улови топката.

Спартак Варна – ЦСКА 0:1 Голмайстор: 0:1 Дауда Бамба (40)

Спартак: Иван Дичевски, Проспер Менди, Пламен Димов, Никола Борисов, Виктор Митев, Илкер Будинов (81-Янчо Андреев), Ивайло Климентов, Румен Руменов, Божидар Васев, Здравко Димитров, Ромеш Ивей (88-Георги Бабалиев); ЦСКА: Густаво Бусато, Иван Турицов, Юрген Матей, Енес Махмутович, Брадли Де Нойер, Джеферсон, Тибо Вион, Станислав Шопов (66-Маурисио Гарсес), Лазар Туфегджич (83-Асен Дончев), Джонатан Линдсет (88-Браян Морено), Дауда Бамба (66-Дюкенс Назон); Варна, ст.: "Спартак", 4500 зрители Съдия: Анте Чулина

Жълти картони: Проспер Менди, Божидар Васев, Иван Дичевски, Виктор Митев (Спартак); Густаво Бусато, Юрген Матей, Дюкенс Назон (ЦСКА)