Обновен: 10:26 | 29 април 2024

Черно море изтърва Септември в София

"Моряците" пропуснаха дузпа и завършиха мача с човек по-малко

Снимка: ПФК "Черно море"

Черно море взе точка при гостуването си на Септември в мач от 9-ия кръг на efbet Лига, завършил 0:0. Двубоят се игра на националния стадион “Васил Левски”. “Моряците” на Илиан Илиев могат да съжаляват, че не спечелиха трите точки в тази среща, въпреки, че играха с човек по-малко от 50-ата минута. Големият длъжник за варненци в този двубой бе Мади Кета, който направи няколко фрапантни пропуска през целия мач, като в 57-ата минута пропусна дузпа.

Исмаил Иса направи повторен дебют за Черно море, след като подписа договор с “моряците” в края на миналата седмица.

Срещата започна равностойно, като още в 3-ата минута “моряците” имаха претенции за дузпа. Закария Беншаа падна в наказателното поле, но реферът Димитър Димитров прецени, че дузпа няма.

В 9-ата минута Матиас Курьор получи топката отляво, напредна и стреля от движение, но над вратата. В 25-ата минута Иван Дюлгеров направи добро спасяване след изстрел от средна дистанция на Симеон Александров. След изпълнението на корнера Асен Чандъров беше много близо до това да вкара топката, като първо Дюлгеров спаси изстрел на Пашов, но в крайна сметка отбраната на Черно море изчисти в нов ъглов удар.

В 35-ата минута варненци пропуснаха много добро положение за отбелязване на гол. Мади Кета направи двойно подаване с Курьор и останал очи в очи със стража на домакините стреля, но Димитър Шейтанов направи фантастично спасяване.

След почивката Черно море остана с човек по-малко. В 49-ата минута Закария Бенша получи директен червен картон, след като влезе изключително остро в краката на Мартин Николов. В 57-ата минута Мади Кета пропусна дузпа за нарушение срещу самия него. Кета опита да насочи топката към лявия ъгъл на вратата на Шейтанов, но стражът на Септември спаси.

В 68-ата минута отново Мади Кета бе близо до гола, но отново не успя да реализира. Бързоногият играч на варненци нахлу отляво в наказателното поле на Септември и стреля, но Шейтанов спаси. В последните минути Септември можеше да спечели срещата, но на два пъти пропусна да вкара от дори ситуации.

Съставът на Черно море: Иван Дюлгеров, Росен Стефанов, Петар Босанчич, Виктор Попов, Стефан Велев 84-Велислав Василев), Матеус Клементе, Мимито Биаи, Васил Панайотов, Закария Беншаа, Мади Кета (69-Николай Златев), Матиас Курьор (78-Исмаил Иса).