Обновен: 10:45 | 4 май 2024

Спартак Вн инкасира нова загуба

Берое победи "соколите" с 3:1 в Стара Загора

Снимка: Гонг.бг/Павел Данев

Футболната среща от 10-ия кръг на efbet Лига между ПФК „Берое” и ФК „Спартак” Варна, играна снощи в Стара Загора, завърши при резултат 3:1. Точен за „соколите” бе Здравко Димитров (19), а за домакините – Абубакар Тунгара (38), Калоян Кръстев (42) и Серкан Юсеин (61).

Още в 3-ата минута „соколите” останаха с човек по-малко, след като Проспер Менди получи директен червен картон за нарушение срещу Стив Траоре. Дичевски изби в 8-ата минута опасна топка, изстреляна след центриране на Абубакар Тунгара.

В 13-ата минута Божидар Васев успя да изчисти топка пред вратата след далечно центриране от футболист в зелено, а минута по-късно Мечев имаше възможност да стреля от линията на наказателното поле, но право в ръцете на стража на „соколите”, Дичевски.

В 19-ата минута футболистите на Спартак поведоха в резултата след гол на Здравко Димитров, който бе изведен с красив пас от Ромееш Ивей. Димитров с лекота изпревари Стилиян Николов, за да даде преднина на своя отбор.

Калоян Кръстев бе оставен непокрит от защитата на Спартак и центрира към вратата на „соколите”. Попадението му бе точно, но след преразглеждане на ситуацията с ВАР, голът му бе отменен заради засада на Кръстев още в зародиш на атаката.

В 37-ата минута Симеон Мечев реши стреля отдалеч, но Дичевски изби. Минута по-късно Берое успя да изравни резултата. Велислав Боев загуби малко преди наказателното поле, Пиргов пусна към Рука, а той по земя подаде към Абубакар Тунгара, а нападателят на заралии наказа Иван Дичевски.

Домакините успяха да вземат преднина преди почивката с две бързи попадения на Тунгара в 38-та минута и на Калоян Кръстев – в 42-та.

В 51-вата минута Серкан Юсеин пропусна златен шанс да утрои головете за Берое. Ударът му с глава обаче премина над гредата на Дичевски.

В 61-ата минута домакините стигнаха до трети гол във вратата на Спартак. Серкан Юсеин с изстрел от границата на наказателното поле бе точен за 3:1.

Точните удари към вратата на Дичевски продължиха до края на второто полувреме, но стражът на “соколите” безпроблемно ги улови.

Състави:

ПФК „Берое” Стара Загора: 1. Иван Караджов, 2. Димитър Стоянов, 3. Димитър Пиргов, 14. Стилиян Николов, 6. Рука, 8. Серкан Юсеин, 10. Абубакар Тунгара, 11. Стив Траоре, 13. Абел Анисе, 16. Симеон Мечев – к, 19. Калоян Кръстев

Резерви: 23. Иван Гошев, 4. Валентино Пулиезе, 7. Лукас Мартинс, 9. Луизиньо Да Силва, 15. Георги Динков, 17. Спас Георгиев, 44. Николай Николаев

Треньор: Петър Хубчев

ФК „Спартак” Варна: 21. Иван Дичевски – к, 19. Никола Борисов, 27. Пламен Димов, 23. Проспер Менди, 2. Велислав Боев, 11. Виктор Митев, 8. Ивайло Климентов, 30. Божидар Васев, 14. Ивей Ромееш, 33. Здравко Димитров

Резерви: 67. Християн Христов, 3. Ибрям Ибрям, 51. Илкер Будинов, 10. Янчо Андреев, 17. Цветан Илиев, 9. Мехмед Сабри, 7. Георги Бабалиев

Треньор: Тодор Киселичков

Съдия: Станислав Тодоров

Стадион: "Берое"