Обновен: 21:19 | 27 март 2024

30 медала спечелиха плувците от "Астери" на международен турнир

В комплексното класиране варненският клуб заслужи купата и 3-ото място

По материала работи: Ставри Таргов

Състезателите на варненския клуб по плувни спортове "Астери" спечелиха 30 медала на международния турнир "Плувни таланти", който се проведе на 09 - 10 септември в Спортен комплекс Аквалайф - Кранево.

В състезанието взеха участие 551 плувци от 32 клуба. В комплексното класиране "Астери" спечели купата и 3-то място с 1922.00 точки.

В индивидуалното класиране златни медали спечелиха: Антоний Моралийски на 100м свободен стил и 200м съчетано. Лора Великова на 100м бътерфлай и 200м съчетано. Борис Георгиев на 50м и 100м бруст.  Елин Славов на 100м гръб и Илиян Илиев на 50м бътерфлай.

Сребърни медали спечелиха: Никола Караиванов на 100м и 200м свободен стил и 100м бътерфлай. Валентина Радева на 50м и 100м бруст. Диана Ненова на 50м бруст и 50м бътерфлай. Николета Илиева в дисциплината 200м съчетано плуване. Александра Вачкова на 200м свободен стил. Александър Великов на 50м гръб и Антоний Моралийски на 50м свободен стил.

Бронзови медали си извоюваха:  Радослав Чернилов в дисциплините 100м бътерфлай и 200м съчетано. Йоан Славов и Ясен Бонев на 200м свободен стил. Диана Ненова в дисциплините 50м свободен стил и 100м бруст. Павел Батинов и Лора Великова на 50м бруст. Иван Палигоров и Никола Караиванов на 50м бътерфлай. Илиян Илиев - 50м свободен стил.