12:00 | 17 септември 2022
Обновен: 05:52 | 23 март 2024

България е на 1/4-финал на световното в Унгария

Днес тимът ни излиза в битка за място на полуфиналите срещу Полша

Националният отбор на България се класира за четвъртфиналите на световното първенство по футбол Socca 6 (5 + 1), което се провежда в унгарската столица Будапеща. "Лъвовете" победиха с 2:1 Латвия.

През първото полувреме двата отбора създадоха няколко добри ситуации за гол, но попадение така и не падна. Още в първите секунди на втората част обаче нашите поведоха с гол на Влади Бахъров, който стреля почти от центъра, топката се отби в играч на латвийците и влезе в мрежата им. В В 23-ата мин. "трикольорите" вече имаха два гола аванс. Павлин Кузов центрира към Димитър Видев, който с гърди насочи топката към опразнената врата за 2:0. 11 мин. преди края на срещата латвийците върнаха едно попадение чрез Емилс Кнапсис. До края България можеше да стигне до нов гол, но удар на Видев срещна гредата.

Днес тимът ни излиза в битка за място на полуфиналите срещу Полша. Началният час на 1/4 -финала на световното първенство по футбол Socca 6 (5 + 1) България - Полша е в 19,40 ч. българско време.