09:30 | 28 октомври 2022
Обновен: 20:42 | 5 май 2024

Бетис излъга Лудогорец, Мауриньо и Дибала решават съдбата на разградчани в Лига Европа в Рим

"Орлите" с куп пропуски през първото полувреме, Набил Фекир ги попари след почивката

Стопкадър: MaxSport3

Лудогорец изигра силен мач, но загуби с 0:1 от Бетис у дома в мач от 5-ия кръг на груповата фаза на Лига Европа.

През първото полувреме разградчани се представиха отлично, но един куп пропуски пред вратата на Клаудио Браво се оказаха фатални за поражението, предаде "GOL.bg".

След почивката испанците стигнаха до победата с гол на резервата Набил Фекир и по този начин си гарантираха 1-то място в група "С" с 13 точки. Лудогорец остава със 7 пункта, Рома има 4 т., ХИК Хелзинки е с 1 т.

Двата отбора се изправят един срещу друг след малко във Финландия и по всичко изглежда, че гостуването на Лудогорец на стадион "Олимпико" в Рим ще определи кой отбор продължава напред и кой отпада в Лигата на конференциите.

Добрата новина за "Орлите" е, че се гледат директните двубои, което означава, че ще ги устройва и реми в Италия, ако двата отбора завършат групата с равен актив.

През първото полувреме Лудогорец беше господар на терена и изпусна една дузина голови положения, което в крайна сметка натежа.

Още в 3-ата минута Бърнард Текпетей изведе Рик Джонатан, който отправи коварен удар, но опитният Клаудио Браво изби. Малко след това Каули Оливейра преодоля по брилянтен начин няколко съперника и стреля от границата на наказателното поле в долния ляв ъгъл. Получи се лек удар, спасен от Браво.

После легендата Хоакин напусна с контузия, а натискът на разградчани продължи с пълна сила. В средата на полувремето Игор Тиаго беше изведен на отлична позиция в наказателното поле и нанесе удар по диагонала, но Браво за пореден път изби.

Половин час след първия съдийски сигнал Каули проби добре през центъра, подаде към Текпетей в наказателното поле. Ганаецът шутира, но ударът му премина много близо до десния страничен стълб.

В 38-ата минута Лудогорец отново пропусна да поведе.  Джонатан изведе Каули, който пусна с едно докосване към Тиаго, но ударът на нападателя от близка дистанция бе блокиран.

На почивката Мануел Пелегрини взе мерки заради слабата игра на Бетис и пусна на терена Алекс Морено и Набил Фекир. Това веднага раздвижи нападението на гостите и удар на Луиз Енрике излезе в аут.

В 57-ата минута обаче френският национал откри резултата. Фекир се измъкна на милиметри от засадата и с едно докосване преодоля Серджио Падт за 1:0!

Намесата на Анте Шимунджа не закъсня и в игра се появи Матиас Тисера на мястото на Тиаго, който определено остана длъжник заради пропуските си през първата част.

Но сякаш ентусиазмът на Лудогорец след гола на Фекир секна и вечерта се превърна в доста по-спокойна за Браво, отколкото първите 45 минути. На опитният страж му се наложи да се намесва чак в 81-ата минута след удар на Текпетей, но не беше затруднен по никакъв начин.

До края Фекир можеше отново да се разпише, но изстрелът му беше блокиран и Бетис спечели мача с 1:0.

Лудогорец - Бетис 0:1

Голмайстор: 0:1 Фекир (57)

Лудогорец: 1. Серджио Падт – 4. Сисиньо, 24. Оливие Вердон, 3. Антон Недялков (К), 16. Аслак Фон Витри (84-Групер) – 6. Якуб Пьотровски (74-Нонато), 95. Каули Оливейра, 30. Педро Нареси (84-Гонсалвеш) – 73. Рик Джонатан (74-Делев), 9. Игор Тиаго (66-Тисера), 37. Бърнард Текпетей
Треньор: Анте Шимунджа

Бетис: 1. Клаудио Браво – 24. Айтор Руибал, 3. Едгар Гонсалес, 6. Виктор Руис, 33. Хуан Миранда (46-Морено) – 4. Пол Акоуоку (46-Фекир), 5. Гуидо Родригес (74-Фернандес) – 17. Хоакин (27-Енрике), 10. Серхио Каналес, 28. Родри – 12. Уилиян Жозе (83-Иглесиас)
Треньор: Мануел Пелегрини

Разград, ст.: "Хювефарма Арена"
Съдия: Харалд Лехнер (Австрия)
Жълти картони: Сисиньо, Вердон (Лудогорец); Акоуоку (Бетис)