Обновен: 17:51 | 18 април 2024

Спартак Вн спечели първата си контрола с Херо начело

"Соколите" надвиха с 2:1 Локомотив ГО

Снимка: ФК Спартак (Варна)

Спартак (Варна) спечели с 2:1 първата си контрола през зимната подготовка срещу тима на Локомотив Горна Оряховица. Точни за “соколите” бяха Божидар Васев и Андриян Димитров, а за гостите от Локомотив се разписа Димитър Костадинов.

8’ Родни Антуи навлезе отдясно, но вратарят на Локомотив Димитров изби. Двсе минути по-късно Митев стреля от фаул, но стражът на гостите отново бе на място и улови. Нов пропуск в атаката на “соколите” дойде в 14′ минута, когато Родни Антуи пропусна пред вратата. В 16’ Руменов пропуна от чиста позиция, а в 17’ Жоао Фернандес стреля встрани от вратата.

Първото попадение дойде в 24 минута, когато след точен удар по земя Божидар Васев вкара за 1:0. Няколко минути по-късно , в 29’ Карамоко пропусна да отбележи с глава. В 36 мин. се открои една от най-красивите ситуации, когато Жоао Фернандес направи самостоятелен пробив, но защитник на гостите изби в корнер. В 38’ Каримоко стреля над вратата с глава, а две минути по-късно Жоао Фернандес бе намерен непокрит, но стражът на Локо ГО изби. В 42 мин.  при единствния точен удар до този момент гостите изравниха след контраатака по десния фланг. Точен за 1:1 беше Димитър Костадинов.

В началото на втората част всички резервни играчи влязоха в игра. При първото разиграване, в 48’ след самостоятелен рейд на Денис Баланюк, вратарят на Локомотив изби.  В 51 минута след многоходова комбинация Румен Руменов излезе отляво и стреля в страничната греда. Отново Руменов бе изведен напред в 61 минута, но ударът му излезе над вратата. Две минути по-късно последва атака на Родни Антуи, но отново добрата намеса на стража на гостите не позволи повеждане в резултата за “соколите”.  Топката достигна до Андриян Димитров след подновяване на играта, но защитник изчисти от голлинията.

В 79-та минута Ивей пропусна чисто положение пред вратата на Локо ГО, а в 82′ дойде победния гол за “соколите” след  центриране отляво на Виктор Митев. Топката завърши Андриян Димитров за 2:1.

Следващата контрола на Спартак Варна е в сряда, 18.01., от 14 ч. на естествения терен в СК “Локомотив”.