17:00 | 20 февруари 2023
Обновен: 23:56 | 29 април 2024

Спартак и Хебър с нулево равенство в Пазарджик

Двубоят започна с по-сериозен натиск от страна на "Соколите"

Хебър (Пазарджик) и Спартак (Варна) завършиха наравно – 0:0 в мач от 20-ия кръг на efbet лига.

Двубоят започна с по-сериозен натиск от страна на гостите. В 10-та минута Виктор Митев отправи директен удар към вратата на Дебърлиев, но неточно, съобщава официалният сайт на варненци. В 12-та Иван Йорданов също пробва изстрел към вратата на Хебър, но ударът му рикушира в защитник в зелено и излезе в аут. Първата сериозна опасност към вратата на Спартак дойде в 19-та минута, когато Ивайло Михайлов имаше възможност да изведе отбора си напред в резултата, но малко не му достигна да завърши атаката. В края на първото полувреме Кристиано Фигейредо успя да запази нулевото равенство след добра намеса. Октай Хамдиев проби отдясно и подаде към Венсан Марсел. Той стреля към вратата на стража на “соколите”, който показа отличен рефлекс и улови.

През второто полувреме отново инициативата бе в полза на Спартак. Лерой Микелс центрира в 60-та минута от ъглов удар директно към вратата на Петър Дебърлиев. Стражът на Хебър се намеси и извади сигурен гол от своята врата. Последваха още три изпълнения на корнер, при последния Иван Йорданов се прицели директно към вратата, но топката закачи десния горен ъгъл и излезе в аут.

В 72-та минута Хебър останаха с човек по-малко, след като Ивайло Михайлов получи втори жълт картон след нарушение над Иван Йорданов.

В 76-та минута Лерой Микелс успя да пробие в наказателното поле на Хебър, но не успя да завърши точно удара си. Отново Микелс стреля в 82-та минута право към очертанията на вратата на Дебърлиев, но топката профуча над напречната греда.

Продължи натискът от страна на Спартак, в 83-та минута Денис Баланюк беше на добра позиция за пряк обстрел, но Дебърлиев без проблем улови.

В последните минути на срещата Лерой Микелс сам реши да завърши атаката на “соколите” при налоичието на Евандро и Баланюк непосредствено пред празната врата, но без успех.
Последен удар към вратата на Хебър отправи Александър Цветков, но без успех.

Състави:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев, 15. Камен Хаджиев (К), 5. Мартин Михайлов (78′ 33. Стефан Цонков), 28. Осира Корнел, 99. Архан Исуф, 8. Алехандро Серано, 11. Лорен Марузин (72′ 10. Марк-Емилио Папазов), 9. Ивайло Михайлов, 77. Октай Хамдиев, 97. Венсан Марсел (78′ 19. Муса Сила), 55. Георги Вълчев

Резерви: 95. Мартин Янков, 33. Стефан Цонков, 19. Муса Сила, 27. Роберт Мазан, 3. Богомил Божуркин, 84. Стилиян Тисовски, 7, Стоян Стоичков, 17. Арсенио Валпорт, 10. Марк-Емилио Папазов

Треньор: Владимир Манчев

Спартак Варна: 31. Кристиано Фигейредо, 14. Ромееш Ивей (56′ 17. Александър Беолусов), 3. Бен Карамоко, 66. Александър Цветков, 11. Виктор Митев, 82. Иван Йорданов, 10. Румен Руменов (К) (76′ 30. Божидар Васев), 22. Роберто Хименес, 47. Родни Антуи (68′ 12. Евандро), 7. Лерой Микелс, 23. Жоао Марио (57′ 27. Денис Баланюк)

Резерви: 21. Иван Дичевски, 25. Пламен Димов, 20. Нейтън Олдър, 6. Луан, 8. Ивайло Климентов, 30. Божидар Васев, 12. Евандро, 27. Денис Баланюк, 17. Александър Беолусов

Треньор: Димитър Димитров

Съдия: Радослав Гидженов

Жълти картони: Венсан Марсел, Ивайло Михайлов, Георги Вълчев (Хебър), Бен Карамоко, Румен Руменов, Виктор Митев (Спартак Варна)