Варна 11°
09:15 | 9 март 2023
Обновен: 08:42 | 18 април 2024

Байерн изхвърли ПСЖ от Шампионската лига, Милан - Тотнъм

"Баварците" надиграха "парижани" с 2:0 в реванша, а "росонерите" се класираха след нулево равенство в Лондон

Меси отново бе обезличен напълно/Снимка: БГНЕС

Байерн Мюнхен сложи край на мечтите на ПСЖ за спечелване на Шампионската лига като го отстрани на осминафиналите. Баварският колос удари многомилионната селекция на парижани с 2:0 на реванша, след като бе спечелил първият мач на Парк де Пренс с 1:0. Ерик Максим Чупо-Мотинг откри в 61-ата минута, а Жоао Кансело подхвана контраатака и спечели много пространство с топка в краката в 89-ата минута. Португалецът пусна добро извеждащо подаване към Серж Гнабри, който този път отигра положението добре и прати топката покрай Донарума за 2:0.

Милан удържа 0:0 срещу Тотнъм в Лондон и продължи към фазата на четвъртфиналите. Росонерите спечелиха с 1:0 на Сан Сиро и това и бе достатъчно за крайния успех.  Шпорите останаха с човек по-малко на терена в 77-ата минута, когато Кристиан Ромеро бе изгонен след втори жълт и респективно червен картон. Единственото попадение в двата двубоя падна в първия такъв и бе дело на Браим Диас.