Обновен: 11:49 | 28 март 2024

Приключиха част от състезанията от Ученическа купа Варна

Ясни са призьорите по волейбол, шахмат и тенис на маса

Снимка: Община Варна

Приключиха състезанията по волейбол за девойки 11-12 клас, шахмат 1-4 и 9-12 клас и тенис на маса за 2-7 клас, част от Ученическа купа Варна 2023, съобщиха от дирекция „Спорт“ . За всички призови места в различните спортове и възрастови групи бяха раздадени предметни награди - купи, медали, грамоти и спортни пособия.

12 училища се включиха в турнира по тенис на маса в неделя. Класирането при момчета 2-7 клас е следното – победители са учениците от ОУ „Захари Стоянов“, следвани от отборите на СУ „Найден Геров“ и ОУ „Васил Друмев“. Индивидуално класиране е следното – първи и втори са съответно Виктор Димитров и Людмил Димитров от ОУ „Васил Друмев“, трети Мирослав Шмидт от СУ „Найден Геров“.

При момичетата победител стана отборът на ОУ „Васил Друмев“, следван от СУЕО „А. С. Пушкин“ и СУ „Св. Климент Охридски“, град Дългопол. В индивидуалната надпревара първа стана Полина Енева от ОУ „Васил Друмев“, след нея са Белослава Балканска от същото училище, а трета е Анастасия Памятних от СУЕО „А. С. Пушкин“.

В залата на Първа езикова гимназия бяха излъчени и победителите във волейболния турнир за девойки 11-12 клас, където сили премериха 6 отбора по схемата всеки срещу всеки. Победител стана Първа езикова гимназия, следвана от МГ „Д-р Петър Берон“ и III ПМГ „Акад. М. Попов“.

Осем отбора при малките, възрастова група 1-4 клас, и шест отбора при гимназисти 9-12 клас, участваха в шахматния турнир, който се проведе в Юнашкия салон. По правилата на Ученическа купа Варна всеки отбор се състои от 5 ученика, без значение момчета или момичета, а класирането се подреди по следния начин: