Обновен: 12:39 | 30 април 2024

Спартак Вн отпадна от турнира за Купата на България

"Соколите" отстъпиха с 1:2 в Разград след обрат

Снимка: Спартак Вн

Спартак Варна отпадна от надпреварата за Купата на България. "Соколите" отстъпиха с 1:2 от Лудогорец в Разград. Резултатът бе открит от Спартак чрез Александър Белоусов (24′). За домакините точни бяха Кайо Видал (38′) и Мануел Шоу (75′), съобщава официалният сайт на варненския клуб..

Първото полувреме започна при високи обороти. Гостите бяха по-сериозни в атака. На два пъти Родни Антуи изведе “соколите” при контраатака. При първата, в 14 минута, комбинира с Микелс, който стреля в близкия ъгъл на вратата на домакините, но Слуга без проблеми улови. При втората Антуи остана сам и не успя да завърши удара си.

Лудогорец успя също да отправи един точен удар към вратата на Спартак, Тиаго стреля, но Дичевски отрази.

Родни Антуи отново изведе атаката на варненци по крилото в 24 минута. Намери напред Александър Белоусов, който елегантно преодоля защитата на “орлите” и по хладнокръвен начин вкара топката в мрежата на Слуга за 0:1.

Две минути по-късно Тодор Неделев получи отлично подаване от Текпете в близост до пеналта, стреля, но много неточно топката премина встрани от вратата.

Преди почивката домакините успяха да стигнат до изравнителен гол. Якуб Петровски отне топката от Ивей Ромееш в 33 минута и центрира към наказателното поле, където бе Кайо Видал. Той пое топката с гръб към вратата, завъртя се и стреля в долния десен ъгъл на Дичевски за 1:1.

Динамиката в мача се запази и през второто полувреме. Кайо пропусна втори гол. Бразилецът се възползва от грешка на Ивей Ромееш и остана сам срещу вратаря в 51-ата минута, който спаси. Тодор Неделев получи контузия и се наложи принудително да бъде заменен в 56 минута.

В 64-ата минута Дичевски отново се отчете с ново спасяване, след като Бърнард Текпетей стреля към вратата на Спартак. В 76 минута Групер навлезе отляво в наказателното поле на Спартак и  центрира. Защитникът на “соколите” Роберто Хименес изби, но Мануел Шоу се възползва от рикошет и с красив удар от воле в горния десен ъгъл на вратата успя да удвои резултата за Лудогорец – 2:1.

До края на мача оборотите се вдигнаха, но до ново попадение не се стигна.

Състави:

Лудогорец: 12. Симон Слуга – 6. Якуб Пьотровски (58′ 23. Мануел Шоу), 9. Игор Тиаго, 14. Дени Групер, 16. Аслак Фон Витри, 20. Густаво Нонато (85′ 8. Клод Гонзалвеш), 22. Франко Русо, 32. Игор Пластун (К), 37. Бърнард Текпетей (85′ 7. Раи Насименто), 77. Кайо Видал (75′ 10. Матиас Тисера), 88. Тодор Неделев (56′ 90. Спас Делев)

Резерви: 67. Дамян Христов, 2. Пипа, 5. Георги Терзиев, 30. Педро Нареси

Треньор: Ивайло Петев

Спартак Варна: 21. Иван Дичевски (К) – 14. Ивей Ромееш, 6. Луан Да Силва, 3. Бен Карамоко, 17. Александър Беолусов, 22. Роберто Хименес, 66. Александър Цветков, 8. Ивайло Климентов (83′ 20. Нейтън Олдър), 47. Родни Антуи (79′ 23. Жоао Марио), 12. Евандро, 7. Лерой Микелс (75′ 27. Денис Баланюк)

Резерви: 31. Кристиано Фигуейредо, 25. Пламен Димов, 45. Даниел Начев

Треньор: Димитър Димитров

Съдия: Владимир Вълков